Muszę przyznać, że gdy tylko zobaczyłem pierwszy screen z The Firm pomyślałem super będzie w co pograć. Tak szybko jak się podnieciłem, tak szybko emocje opadły jak tylko uruchomiłem gierkę.

Zacznijmy jednak od początku czyli od pierwszego wrażenia. Jak już wspomniałem sam tytuł The Firm spowodował u mnie dreszczyk emocji i jednocześnie zachwyt. Oczywiście gdybym przeczytał opis w AppStore to bym wiedział mniej więcej czego można się spodziewać. No ale chyba wiecie sami jak to czasem jest gdy działamy pod napływem emocji. Okazało się, że The Firm to troszkę inne podejście do tematu jaki zaprezentował polski Timberman. Tutaj wcielamy się w takiego standardowego korpo ludzika który musi przewalić tony papierów. W sumie to musi podejmować odpowiednie decyzje kupić czy sprzedać akcje. Niby proste ale tylko z pozoru ponieważ jak to w korporacji ciągle goni nas czas w którym musimy podjąć prawidłową decyzję. I tak w kółko aż powinie się nam noga i nas wywalą, a na nasze miejsce przyjdzie nowa osoba.

The_Firm_screen568x568_1 The_Firm_screen568x568_2 The_Firm_screen568x568_4-2The_Firm_screen568x568_5

 

 

 

 

 

 

 

Trzebą jednak przyznać chlopakom z Synnyside Games, że pod względem graficznym i dźwiękowym odwalili kawał dobrej roboty. Początkowe i końcowe animację można powiedzieć, że w pewien sposób zachęcają nas do dalszej gry. Przecież nie dam się tak łatwo wywalić z tak super odpowiedzialnego stanowiska. Pomimo tego, że początkowo mnie odrzuciło to jednak jest to miły przerywnik podczas dnia np. w autobusie, pociągu czy też w kolejce do lekarza.

Zobaczcie sobie krótką prezentację przygotowaną przez developerów

[vimeo url=”http://vimeo.com/103778617″]

Mam dla Was również drobną niespodziankę o której wspominałem na Facebook’u. Otóż posiadam dwa kody do rozdania które podarowali mi twórcy. Otrzymają je osoby które jutro po godzinie 12 wyślą maila do mnie z informacją skąd dowiedziały się o Mac-World.pl. Pierwsza dwójka zostanie obdarowana darmową gierką :)

[appbox appstore 883108531]