W 2019 roku premierę miał nowy Apple iMac, który nie tylko zachwyca designem, ale przede wszystkim specyfikacją. Ten nowatorski sprzęt zaspokaja potrzeby i spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających komputerów. Czy iMac Pro można zastąpić innym komputerem?

Jaki jest nowi iMac Pro?

iMac Pro imponuje przede wszystkim swoją specyfikacją. Wyposażono go w procesor Xeon, który ma 8,10, 14, a nawet  lub 18 rdzeni, w  zależności od wersji komputera, na którą się zdecydujemy. Wspiera go 32, 64 lub 128 GB pamięci RAM DDR4 ECC 2666 MHz. Do tego otrzymujemy dysk SSD o pojemności 1,2 lub 4 TB. Jeśli chodzi o karty graficzne to do wyboru mamy konfiguracje z Radeonem Pro 580X z 8 GB pamięci RAM i Radeonem Pro Vega II i Pro Vega II Duo.  To wszystko sprawia, że jest prawdziwym gigantem.  Dodatkowo przebudowano system wentylacji, dzięki któremu chłodzenie jest wydajniejsze o ponad 80% w porównaniu z innymi modelami iMaca. Te nowatorskie rozwiązanie sprawia, że iMac nie tylko się nie przegrzeje, ale chodzi naprawdę cicho. A to wszystko zamknięto w doskonale prezentującej się metalowej obudowie, która zachwyca swoim designem.

iMac Pro – co nowego?

iMac Pro posiada 27-calowy ekran Retina o rozdzielczości 5K, jasności 500, który zapewnia 1 miliard kolorów.  Dodatkowo wyposazono go w głośniki stereo z szerokim zakresem częstotliwości. Co ciekawe,  obsługuje przestrzeń barw DCI-P3. Zastosowano również kamerę FaceTime HD, która rejestruje obraz w rozdzielczości 1920×1080. Znajdziemy w nim następujące porty i standardy łączności: 4 porty USB-C z Thunderbolt 3, 4 porty USB 3.0 (USB-A), gniazdko słuchawkowe, złącze 10 Gb Ethernet, czytnik kat pamięci SDXC, Wi-Fi 802.11ac oraz Bluetooth 4.0. Dzięki 4 portom Thunderbolt możemy podłączyć jednocześnie dwa systemy RAID i dwa monitory 5 K.

Czy iMac Pro można zastąpić innym komputerem?

iMac Pro to produkt, który stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy chcą od sprzętu maksimum funkcjonalności. Jego ogromna moc ma zadowolić przede wszystkim profesjonalistów i pozwolić im na przyjemną pracę poprzez wizualizację, symulację czy też rendering 3D w czasie rzeczywistym. Dedykowany jest twórcom oraz innym osobom, które potrzebują naprawdę dużej wydajności od komputera m.in. edytorów video i zdjęć, producentów muzycznych czy programistów VR. Imponujące możliwości urządzenia sprawiają, że sprzęt jest drogi. Najtańsza wersja to wydatek rzędu 23 999 złotych. A najdroższy wariant to 63 359 zł. Nie oszukujmy się, ale cena jest kosmiczna. Jeżeli zależy Ci na wyjątkowo dobrym sprzęcie, to śmiało możesz go kupić. Jednak przy naprawdę dużych wymaganiach, tańsza wersja może za kilka lat już nie wystarczać i warto wydać nieco więcej pieniędzy.  Trzeba również dodać, że iMac Pro to jedyny w swoim rodzaju sprzęt, którego nie da się zastąpić. Jakiekolwiek urządzenia z Windowsem mogą być jedynie konkurencją dla najtańszego iMaca Pro. Natomiast nie ma tak dobrego komputera All-in-One.

Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/mac/imac-pro.html