Jeśli często musicie wysyłać wiadomość email przez Mail.app na macOS  o podobnej treści to prawdopodobnie chcielibyście jakoś sobie ułatwić to monotonną czynności.  Oczywiście jest na to bardzo proste rozwiązanie które zostało w budowane w domyślnego klienta poczty email na macOS. Musimy po prostu stworzyć szablon wiadomości z którego będziemy mogli skorzystać jeśli zajdzie taka potrzeba.

Tworzenie szablonu wiadomości w Mail.app na macOS

Uruchamiamy program Mail.app, a następnie tworzymy nową wiadomość.

macOS mail app otwieranie nowej wiadomosci

Kolejnym krokiem jest wpisane treści wiadomości która ma się znaleźć w szablonie. Następnie z menu górnego Pliki wybieramy Zachowaj jako papeterię

macOS mail app tworzenie wiadomosci

Pojawi się okno w którym musimy nadać nazwę dla szablonu który przed chwilą stworzyliśmy. Klikamy zachowaj by zapisać efekt naszej pracy.

macOS mail app zapisywanie szablonu

Jak wczytać szablon wiadomości email ?

Otwieramy nową wiadomość, a następnie klikamy w ikonę w prawym górnym rogu.

macOS mail app szablony jak otworzyc

Pod polem do wpisywania tematu wiadomości email rozsunie się pole z kategoriami dostępnych szablonów. Nas interesuje odnalezienie kategorii Własne gdzie będą znajdowały się wszystkie stworzone przez nas szablony.

macOS mail app wybieranie zapisanego szablonu

To tyle, od teraz możecie już korzystać z gotowców które wcześniej sobie przygotujecie. Istnieje również możliwość dodania podpisu do każdej wiadomości email w macOS.