Technologia z roku na rok przyspiesza. Praktycznie co kilka miesięcy jesteśmy zasypywani nowościami na rynku smartfonów, laptopów, czy telewizorów. Niektóre lata wydają się bardzo przewidywalne w poszczególne premiery sprzętowe, a czasami mamy nadzieję na jakieś niespodzianki technologiczne, które są podszyte tylko plotkami krążącymi po sieci od dłuższego czasu. Na jakie premiery technologiczne w 2023 wszyscy czekamy?

 

Smartfony w 2023

Czym byłby nowy rok bez premiery nowej linii smartfonów? Wszyscy czołowi producenci smartfonów na świecie, Koreańczycy, Amerykanie, czy Chińczycy minimum raz w roku odświeżają swoje portfolio produktowe. Niektóre nowości są świetne tylko na papierze, a inne spełniają pokładane w nich nadzieję. Oprócz flagowych urządzeń pojawiają się też te z niższej oraz średniej półki, które bardzo często okazują się zaskakująco dobre.

Ewidentnie widać, że coraz prężniej rozwija się rynek składanych smartfonów, który powoli wprowadza do oferty coraz więcej producentów. Są również plotki o tym, że może to właśnie w 2023 roku w oficjalnej sprzedaży pojawi się smartfon, ze zwijanym ekranem. Czy to dobry kierunek? Czas pokaże, jednak obecnie to właśnie trend składanych telefonów wydaje się tym, który zaczyna napędzać smartfonowy biznes.

Laptopy

Laptopy wydają się nie zapowiadać wielkich nowości. Jednak zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku sprzętu dla profesjonalistów oraz półprofesjonalistów. Nowe laptopy z logo nadgryzionego jabłka, są na horyzoncie premierowym już od jakiegoś czasu, tak samo jak nowe mobilne komputery od innej amerykańskiej „okienkowej” korporacji. Oba produkty cieszą się bardzo dobrymi opiniami użytkowników i każdy z nich ma swoich oddanych fanów. Czy tym razem produkty znanych marek nie zawiodą i okażą się hitami sprzedażowymi? Czas pokaże.

Fani laptopów z Cupertino, czekają na nowe mobilne komputery z racji nowej wersji procesora z serii M, którą amerykański gigant wstrząsnął rynkiem. Procesory z serii M były bardzo wydajne oraz energooszczędne. Czy i tym razem amerykańska korporacja nie zawiedzie?

Skoro laptopy z sadu z Cupertino zawojowały rynek, inna amerykański gigant, nie może zostawić tego bez odpowiedzi. Gigant z Redmond, swoją bardzo udaną serią laptopów zawojował rynek kilka lat temu, tym razem jednak musi odpowiedzieć na poczynania korporacji z Cupertino. Na rynku laptopów od dawna nie było tak ciekawego roku, jak zapowiada się 2023.

Niespodzianki technologiczne w 2023 roku?

Lubimy to co znamy, jednak nic nie dostarcza tak ciekawych wrażeń jak coś zupełnie nowego. O ile większość technologicznych premier, jest dość dobrze znana przed ich oficjalnym debiutem, za sprawą różnego rodzaju przecieków, o tyle raz na jakiś czas, pojawią się jakiś niepodziewany produkt, który wydaje się nadawać nowy kierunek dla reszty. Ostatnio coraz prężniej pokazują się w tym marki z Państwa Środka. Na różnego rodzaju targach to właśnie chińskie korporacje pokazywały po raz pierwszy np.: składany ekran w smartfonie. Czy w 2023 roku, możemy liczyć na małą bombę technologiczną od któregoś z wielkich chińskich producentów? Nic tego nie zapowiada, jednak to właśnie niespodzianki „smakują” najlepiej.

Testoria.pl wsparli nas przy napisaniu tego artykułu.