Baterie w telefonach komórkowych to podzespoły najbardziej wrażliwe na upływ czasu. Stosowane w iPhonach akumulatory litowo-jonowe po około 2-3 latach lub 700 pełnych cyklach ładowania ulegają zużyciu, przez co ich zdolność do magazynowania energii znacząco spada. Dodatkowo, korzystanie z nieoryginalnych ładowarek (np. samochodowych), pełne rozładowywanie baterii oraz intensywna eksploatacja również przyczyniają się do skrócenia czasu jej żywotności. W konsekwencji dochodzi do obniżenia poziomu maksymalnej pojemności akumulatora oraz spadku zdolności telefonu do szczytowego poboru mocy. Najczęściej skutkuje to koniecznością częstego ładowania telefonu, problemami z wydajnością i szybkością pracy procesora, niespodziewanym wyłączeniem telefonu lub w skrajnych przypadkach – całkowitym brakiem możliwości uruchomienia iPhona.

10 objawów zużytej baterii:

  1. Szybkie rozładowywanie się telefonu
  2. Długi czas uruchamiania się telefonu
  3. Nagłe wyłączanie się telefonu
  4. Częste zacinanie się telefonu
  5. Nagłe spadki procentów baterii
  6. Spuchnięta bateria
  7. Mocne nagrzewanie się telefonu
  8. Wyłączanie się iPhone na mrozie
  9. Brak możliwości uruchomienia telefonu
  10. Spadek kondycji baterii w ustawieniach poniżej 80%

Wymianę baterii w iPhone zaleca się w sytuacji wystąpienia pewnej grupy objawów, które jednoznacznie wskazują na jej duże zużycie. Konieczność częstego ładowania telefonu, zacinanie się urządzenia, problemy z długim uruchamianiem lub nagłe, niespodziewane wyłączanie się telefonu należą do podstawowych objawów zużytej baterii. Ponadto, mogą wystąpić problemy z szybkim nagrzewaniem się urządzenia i nagłym spadkiem procentów baterii.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

Cena wymiany baterii w iPhone jest zależna od modelu telefonu, który posiadamy oraz od rodzaju części zamiennej (zamiennik bądź oryginał). Na szczęście ceny wymian baterii nie są wygórowane i są dostosowane do realiów polskiego rynku. Przykładowa cena wymiany baterii w iPhone 7 w serwisie NaprawiPhona.pl kosztuje 100 zł i zazwyczaj trwa nie więcej niż 45 minut.

Gdzie wymienić baterię w iPhone?

Należy pamiętać, żeby wymianę baterii w iPhone przeprowadzić w tylko profesjonalnym, dedykowanym serwisie, który posiada odpowiednie narzędzia oraz wiedzę. Serwis powinien zagwarantować również sprawdzone baterie o identycznej jak oryginał pojemności, które wyposażono w oryginalny sterownik i wysokiej jakości ogniwa. Samodzielne próby wymiany baterii mogą skończyć się uszkodzeniem delikatnej elektroniki urządzenia lub w skrajnych przypadkach – wybuchem uszkodzonej baterii. Jeżeli telefon wciąż jest na gwarancji to można udać się do autoryzowanego serwisu Apple, który dokona wymiany zupełnie za darmo.