Czego nie robić, gdy iPhone się zaleje?

Krąży wiele mitów, jak postępować, gdy nasz sprzęt się zaleje. Niestety bardzo wiele osób się nimi kieruje i wykonuje wiele absurdalnych czynności, aby naprawić swój telefon. Większość z nich może tylko uszkodzić nasz sprzęt. Dlatego przeczytaj ten artykuł i gdy Twój iPhone się zaleje, będziesz wiedział, czego kategorycznie nie możesz robić.

Zacznijmy od najczęściej występowania czynności, która ma „uratować” naszego iPhona po zalaniu. Na samym myśl o niej, mrozi się krew w żyłach. Wiele osób myśli, że suszarka osuszy nam sprzęt, a wizyta w serwisie nie będzie potrzebna. Niestety jest wręcz przeciwnie. Suszarka przez swój powiew rozprowadzi nam wodę po całym urządzeniu. Przez to elementy, które były suche, zamokną. Dodatkowo suszarka może przegrzać podsystemy w naszym urządzeniu, co powiększy ilość awarii, które mogły się nam wydarzyć. Tak samo nie powinniśmy kłaść naszego telefonu na grzejniku. Efekt będzie podobny.

Czas przestać wierzyć w magiczne właściwości ryżu, jako ratunek dla naszego zalanego iPhona. Co prawda ta metoda jest najmniej szkodliwa, jednak nie przynosi ona oczekiwanych efektów. Ryż wcale nie wyciągnie z urządzenia wiele wody. Może jakąś minimalną ilość tak, jednak nie wszystko. Ten czas, kiedy iPhone będzie leżał w misce z ryżem, warto wykorzystać na podróż do dobrego serwis iPhone, w którym naprawa urządzenia zostanie wykonana o wiele lepiej.

Połączenie urządzenia do ładowarki

Pod żadnym pozorem nie można ładować zalanego urządzenia. Wiele osób myśli, że po kontakcie z wodą sprzęt będzie działać tak jak wcześniej, a jeśli się nie włącza, to jest on rozładowany. Nic bardziej mylnego. Naszego iPhona nie powinniśmy podłączać do zasilania do momentu, aż pracownicy w dobrym serwisie go nie osuszą i powiedzą nam, że już możemy go włączać. W innej sytuacji nie powinniśmy tego robić. Spowoduje to, że w naszym urządzeniu dojdzie do zwarcia i się ono uszkodzi jeszcze bardziej niż przez kontakt z wodą

Włączanie telefonu

Nasz zalany iPhone powinien zostać wyłączony i nie należy go włączać aż do odebrania go osuszonego z serwisu. Ta czynność spowoduje uszkodzenie się podsystemów w naszym smartfonie. Nawet jeśli urządzenie przez chwilę będzie sprawnie działać, szybko może się to zmienić, co spowoduje bardzo poważne awarie, które są trudniejsze do naprawienia. Bardzo często może dojść do zwarcia, uszkadzającego iPhona

Odwiedź serwis iPhone!

Jedynym prawidłowym zachowaniem po zalaniu smartfona jest odwiedzenie iDared serwis. W naszym salonie szybko naprawimy Twojego iPhona, abyś mógł z niego znowu korzystać. Do tej czynności używamy najlepszego sprzętu, który oczywiście nie spowoduje żadnych uszkodzeń. Zaufaj nam, a nie mitom o domowych sposobach suszenia smartfona, a Twoje urządzenie jeszcze wiele lat będzie sprawie działać. Masz jakieś pytanie do naszych usług? Z wielką przyjemnością wam wszystko wyjaśnimy. Zapraszamy!

Naprawa iPhone Warszawa