Bateria i jej wydajność

Na wydajność baterii iPhone wpływa wiele czynników. Wszystkie baterie akumulatorowe są częściami zamiennymi co przekłada się na ograniczoną liczbę cyklów ładowania. Z czasem starzenia się baterii, spada jej wydajność i pojemność. Co powinno nas skłonić do jej wymiany baterii.

Producent  iPhone korzysta z baterii zbudowanej w technologi litowo – jonowej. Charakteryzują długim czasem pracy przez ich gęstość. Taka budowa baterii sprawia, że nasze telefony iPhone są lżejsze.

Aktualizowanie systemu iOS udoskonala funkcje wydajności.

Oprogramowanie iOS co jakiś czas bada pada poziom wydajności baterii. Jeżeli kondycja naszej baterii jest bardzo dobra, to poziom wydajności jest zmniejszany przez szczytowy pobór mocy. To badanie jest jest przeprowadzane w sposób ciągły, co pomaga dynamicznie dostosowywanie wydajności. System iOS wprowadził taką możliwość, aby przewidywać nagłe wyłącznie się naszego iPhona i skutecznie zapobiega dokonania tego zjawiska. Z czasem wszystkie iPhony w naturalny sposób zużywania tracą pojemność i gotowość poboru mocy. Koszt wymiany baterii w serwisie iClinica zaczyna się od 139zł brutto.

Wpływ temperatury na baterie.

Idealnymi warunkami dla twojego telefonu będą temperatury w okolicach 16-20 stopni Celsjusza. Bardzo ważne jest unikanie temperatur, które przekraczają 35 stopni. Mogą one spowodować obniżenie wydajności i pojemności baterii. Do jeszcze większych szkód możemy zaliczyć brak ładowania akumulatora do 100% pojemności. Program iOS może nam zatrzymać ładowanie do poziomu 80%. Dzieje się tak, gdy nasza bateria ma wyższą temperaturę niż jest zalecana.

W warunkach o bardzo wysokiej temperaturze możemy trwałe uszkodzić ładowanie. W niskich temperaturach istnieje przejściowe zmniejszenie jej wydajności lub wyłączanie się urządzenia jeśli mamy baterię w słabej kondycji. Aby wydajności baterii wróciła do optymalnego stanu, jej temperatura również musi zmaleć do normalnego stanu.

Niektóre etui zatrzymują ciepło przez co nasze iPhony mogą mieć wyższą temperaturę i tracić na pojemności ładowanej baterii.

Proste sposoby na przedłużenie żywotności  baterii

1. Zmniejszyć jasność ekranu do poziomu 30-40%

Domyślna jasność ekranu to 100% lub jest ona ustawiana automatycznie. Aby zmniejszyć jasność należy przejść do ustawień ekranu i jasności i ustawić palcem suwak na wyniku 30%-40%. Następnie wyłącz swojego iPhone`a na krótką chwilę i włącz go ponownie. Po tym sposobie, twoja bateria odczuje pozytywną różnice.

2. Wyłącz Bluetooth

Po każdym zakupie telefonu i jego aktualizacji, automatycznie włącza się moduł Bluetooth. Aby twoje bateria utrzymała większą wydajność wyłącz Bluetooth`a, gdy nie jest on przez cb używany.

3. Jeśli masz możliwość, używaj Wi-Fi

Najwięcej energii zużywa transmisja danych LTE/3G, zwłaszcza w większych miastach, gdzie znajdujemy się w otoczeniu dużej ilości osób. Jeżeli jesteś  w miejscu, gdzie masz dostęp do Wi-Fi, koniecznie zmień transmisje danych w telefonie na sieć internetową z routera. Również dobrym sposobem może być zmiana LTE na 3g, co jest bardzo absurdalnym pomysłem. Ale dzięki tej zmianie nasza bateria dużo zyska na wydajności.