Od udostępnienia iOS 11 minęły już ponad dwa miesiące, a słupki z ilością aktywnych urządzeń pod kontrolą najnowszego mobilnego systemu operacyjnego niemrawo rosną.  W międzyczasie Apple wprowadziło do sprzedaży iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X na których domyślnie był zainstalowany iOS 11. Na tą chwilę udział w rynku iOS 11 wynosi zaledwie 59%, co jest bardzo dalekie od liczb które znamy z poprzednich wersji systemu iOS.

udział w rynku iOS 11Oczywiście wszyscy wiemy dlaczego tak mało osób zdecydowało się na aktualizację do najnowszej wersji iOS. Pierwsza wersja systemy mobilnego charakteryzowało się bardzo szybkim drenowaniem baterii praktycznie na każdym urządzeniu. Spory wpływ na udział w rynku iOS 11 mają również niedoróbki w interfejsie których jest naprawdę bardzo dużo jak na produkt pochodzący od Apple. iOS 11.1 potrafił wprowadzić urządzenie w bootloop co oczywiście uniemożliwiało normalne korzystanie z iPhone.

Na każdej swojej konferencji Apple bardzo chwaliło się statystykami jak to ich system jest chętnie instalowany, delikatnie wyśmiewając wyniki Androida. Chyba nadchodzi czas zakończenia tej tradycji, bo po prostu nie ma czym się chwalić, a jeśli jednak zdecydują się pokazać te liczby to będzie to po prostu żenujące.