Polska waluta w App Store była zapowiada przez już wiele razy przez różne media. Samo Apple bardzo długo milczało na ten temat, aż do wczoraj. Od wczoraj Apple rozsyła informacje do developerów o nadchodzących zmianach w App Store i Mac App Store.

Polska waluta w App Store i Mac App StoreZmiana waluty dotyczy nie tylko Polski. W Chile, Chorwacji, Kolumbii i Peru dolar zostanie zastąpiony lokalnymi walutami. Natomiast euro ustąpi miejsca lokalnym walutom w Bułgarii, Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. Każde z państw będzie miał swój indywidualny przelicznik, dla nas niestety jest to zła wiadomość.

Waluta w sklepach App Store, iTunes Store, iBooks Store, Apple Music i w pakiecie dyskowym iCloud w Polsce wkrótce ulegnie zmianie z euro na złote.

Po zmianie waluty wszystkie zamówienia w przedsprzedaży i subskrypcje będą rozliczane w złotych, a aktualne salda upominków iTunes zostaną odzwierciedlone w nowej walucie lokalnej.

Prosimy przy najbliższej okazji zrealizować salda na upominki. W trakcie przeliczania walut mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem, korzystaniem lub realizacją środków kredytu sklepowego.

 

Polski App Sotre przelicznik Euro do PLN

Kurs po jakim Apple będzie przeliczać euro na naszą walutę do 4.99 zł i to jest niestety zła wiadomość dla nas. Nie liczyłbym na to, że za jakiś czas przelicznik się zmieni na bardziej korzystny dla nas.

W komentarzach Eftrzy słusznie zauważył, że Tier 1 obecnie wynosi 1.09 euro. Patrząc na tabele powyżej w przeliczeniu na złotówki wychodzi 4.99 zł, czyli kurs po jakim Apple przelicza wynosi 4.57 zł co nie wygląda już tak źle. Jeszcze raz Eftrzy dzięki za słuszną uwagę.