D-Link DCS 8200LH to urządzenie służące do monitoringu pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. Pozwala na nagrywanie obrazu w jakości HD czyli 1280×720 która jest w zupełności wystarczająca dla zastosowań domowych. Dzięki wykorzystaniu platformy myDlink mamy możliwość połączenia się w bardzo prostu sposób do naszej kamery. 

Zawartość pudełka D-Link DSC 8200LH

Nie spodziewajcie się za wiele po takiej wielkości opakowaniu. W środku znajdują się tylko najważniejsze rzeczy które są niezbędne do uruchomienia domowego monitoringu.

 • kamera DSC 8200LH
 • kabel zasilający
 • Instrukcja obsługi
 • książeczka pozwalająca na skonfigurowanie kamery

*niestety w pudełko nie znajduje się karma pamięci na którą można zapisywać ruch wykryty przez kamerę

Pierwsza konfiguracja

Początkowo wydawało mi się, że wstępna konfiguracja kamery będzie niezwykle prosta i nie będzie mi przysparzać problemów. Przecież jestem techniczną osobą wiec powonieniem sobie poradzić z takim prostym urządzeniem. Pierwsze kroki były bardzo proste bo trzeba zeskanować QR kod na obudowie urządzenia lub kartce z pudełka. Kolejny krok to połączenie D-Link 8200LH z routerem. Istnieją dwa sposoby połączenia przez WPS lub ręczna konfiguracja i tutaj zaczynają się problemy. Postawiłem, że spróbuję zrobić to najprościej jak się da czyli przez WPS. Posiadam dwa routery jeden pochodzi od UPC drugi to TP-Link WDR3600 jeden i drugi ma możliwość łączenia przez WPS. Probowałem połączyć się z oboma i niestety nie udało mi się. Pozostało połączenie kamery ręcznie czyli przy pomocy telefonu. Początkowo również nie było kolorowo, ale po dwóch próbach udało się i kamerka byłą połączona z moją domową siecią. Nie bardzo wiem dlaczego połączenie przez WPS się nie udało. Wątpię by był to problem z moją siecią ponieważ nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Być może problemu leży po stronie oprogramowania kamery lub aplikacji.

Użytkowanie DSC 8200LH

Po tym jak udało mi się poprawnie połączyć kamerę z routerem zostało już tylko najmilsze czyli konfiguracja działania urządzenia. Aplikacja myDlink na iOS jest prosta, ale to jest jej zaletą a nie wadą.

Na ekranie z podglądem widoku z kamery mamy wszystkie podstawowe funkcje z których możemy korzystać.

Od lewej są to :

D Link 8200LH 12

 • Wyciszenie mikrofonu
 • zrobienie zdjęcia
 • Wybór jakości transmisji
 • Podgląd nagrań
 • Tryb prywatności
 • Wybór przełączania między trybem auto a ręczny czujnika zmierzchu

 

W górnym prawym roku mamy jeszcze kilka ukrytych ustawień które dotyczą

 • wykrywania ruchu
 • wykrywania dźwięku
 • Ustawienia obrazu (wybór czy kamera jest zamontowana do sufitu)

D Link 8200LH 16To chyba wszystko co powinniście wiedzieć o możliwościach konfiguracji DSC 8200LH. Przejdźmy do tego jak działa sama kamera, bo to jest najważniejsza rzecz w tego rodzaju urządzeniu.

Muszę przyznać, że jakość obrazu przekazywanego przez WiFi jest naprawdę bardzo dobry, nie można mu nić zarzucić. Nie występują jakiekolwiek opóźnienia w obrazie czy też dźwięku. Niestety troszkę gorzej wygląda sytuacja w przypadku dostępu do kamery przez sieć komórkową. Przy 320p obraz jest w miarę płynne ale dźwięk ma delikatne opóźnienie. Wybierając 720p lag jest już zauważalnie większy, ale nie jest na tyle duży by można było wykluczyć wybór tej rozdzielczości. Mam świadomość, że na prędkość i jakoś połączenia przez sieć komórkową ma wpływ wiele czynników. Dlatego ciężko określić w czym tkwił problem w płynności obrazu. Musimy pamiętać, że ta kamera ma za zadanie w głównej mierze udostępnienie nam podglądu tego co się dzieje w monitorowanym przez nas pomieszczeniu. Dużym plusem jest kat widzenia obiektywu wynoszący 180, co umożliwia  obserwowanie praktycznie całego pomieszczenia. Daje to możliwość wykorzystania tylko jednej kamery dla jednego pomieszczenia.

Urządzenie w miarę szybko reaguje na zapadnięcie zmroku, przełączając się na podczerwień której zasięg działania to około 4.5 metra według producenta. Jedna rzecz która mnie zastanawia to znaczące nagrzewanie się urządzenia. Nie ma znaczenia w którym trybie działa, za każdym razem jest dokładnie taka sama sytuacja. Być może po prostu taki urok tego urządzenia

D Link 8200LH 13Podsumowując kamera D-Link DSC 8200LH kosztująca obecnie mniej więcej 580zł jest urządzeniem które możemy wykorzystać do prostych zastosowań domowych. Na forum wyczytałem, że istnieje możliwość podłączenia jej do NAS i wykorzystanie w troszkę bardziej zaawansowany sposób. Na plus trzeba również zaliczyć wsparcie dla IFTTT Opinię czy sprzęt jest wart swojej ceny pozostawiam już Wam. Mnie się podoba, że DSC 8200LH robi to co ma robić i tyle.