W AppStore od 15 grudnia 2016 roku jest dostępne Super Mario Run. Przygody hydraulika były dumnie zapowiedziane na konferencji WWDC16 po której sporo osób wyczekiwało premiery gry Nintendo na urządzenia z iOS.

Super Mario Run pobrano 78 milionów razy co jest naprawdę świetnym wynikiem. Oczywiście chodzi o wersje demo czy jak kto woli darmową. Bez wydawania pieniędzy otrzymujemy dostęp do trzech pierwszych poziomów które można ukończyć w 10 minut. Wykupienie dostępu do pełnej wersji to koszt 9.99€ czyli po obecnym kursie to będzie mniej więcej 46 zł. Na taki wydatek zdecydowało się zaledwie 5% osób które pobrało grę z AppStore. Daje to przychód w wysokości około 39 mln € nie uwzględniając prowizji dla Apple.

Odnoszę wrażenie, że Nitendo kolejny raz pokazało swoją ignorancję i chęć skoku na kasę. Bo jak inaczej można nazwać ustalenie tak wysokiej ceny za tak prosta i krótka grę jako jest Super Mario Run. Gdyby skaczący hydraulik kosztował 1.99€ lub 4.99€ to jestem pewien, że więcej osób zdecydowałoby się na wykupienie pełnej wersji. Miało być fajnie, a wyszło tak jak zawsze.

Ktoś z Was kupił Super Mario Run ?