Apple poinformowało, że od jutra będzie dostępna książka „Designed by Apple in California” która ma uczcić pamięć Steva Jobs. Znajdziemy w niej 450 zdjęć na których zobaczymy urządzenia wyprodukowane od 1998 do 2015. Apple przy wydaniu tej książki chce zbliżyć się do swoich klientów i pokazać im jak wygląda ich ulubionej firmy technologicznej od zaplecza. Książka będzie dostępna w dwóch rozmiarach oraz oczywiście na specjalnej fakturze papieru by klient mógł poczuć wyjątkowość tego wydania.

designed by apple in california 1 herodesigned by apple in california 2 herodesigned by apple in california 4 heroBrzmi pięknie, prawda ? No niestety nie do końca, bo najciekawsze zostawiłem na koniec. Jak myślicie ile taka książka może kosztować – $40-$60 ? Tutaj właśnie pojawia się największy problem którego Apple chyba nie chce albo po prostu nie widzi. Otóż kwota jaką trzeba będzie zapłacić, za „Designed by Apple in California” to odpowiednio $200 za mniejszą wersję, a $300 za większą. Czujecie to ? Ponad 1200 zł za książkę z obrazkami urządzeń które wyprodukowało Apple.

Dla mnie to idealny przykład jak Apple postrzega swoich klientów, niestety jest to bardzo smutny obraz. Wychodzą z założenia, że cokolwiek nam dadzą to my szybciutko polecimy do sklepu to grzecznie zapłacimy tysiące złotych. Ja naprawdę lubię produkty z nadgryzionym jabłkiem, ale to co ostatnio prezentuje Apple to jest po prostu kipa.

Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości przyjdzie taki dzień w którym ktoś się tam opamięta. Przestaną robić z nas idiotów (niedługo iDiot faktycznie będzie pasować) i dadzą nam produktu które będą warte swojej ceny. A jeśli tak się nie stanie, to chociaż być może klienci się w końcu opamiętają i pokażą swoimi portfelami co myślą o obecnym Apple.