W sieci pojawiły się zdjęcie na których możemy zobaczyć MacBook Pro 2016, który ma być zaprezentowany już jutro na konferencji Apple. Co ciekawe zdjęcia zostały wyciągnięte z macOS Sierra 10.12.1. Czyli od dzisiaj informacji o nowych sprzętach Apple należy szukać w kodzie systemów na których te urządzenia będą pracować. Oczywiście nie jest to pierwszy przypadek w którym ktoś w kodzie systemu operacyjnego odnalazł informacje o nowych produktach. Ale wydaje mi się, że w tym przypadku Apple zrobiło to specjalnie i oni po prostu chcieli by świat się dowiedział co ich czeka.

Macbook Pro 2016

Zauważyliście, że czego brakuje na tym obrazku ? Tak, nie ma ESC z którego prawdopodobnie korzystacie codziennie. Muszę przyznać, że to odważne podejście do sprawy ze strony Apple. Kolejny raz robią to o czym konkurencja nawet w nie odważy się pomyśleć. Z jednej strony to jestem sceptycznie nastawiony do tego ruchu, ale jakby tak chwilę się zastanowić to być może w przyszłości będzie to mieć sens. Musimy poczekać na to co zobaczymy na konferencji i co z tym zrobią developerzy. A jak pewnie wiecie niektórzy z nich mają bardzo ciekawe pomysły. Plusem pojawienia się w nowym MacBooku Pro 2016 Magic Toolbar jest to, że wpakowali tam tez Touch ID i to będzie jak dla mnie killer feature. 1Password + Touch ID na macOS na to czekałem bardzo długo. Mam nadzieje, że niedługo pojawi się może jakaś klawiatura do iMac która też będzie wyposażona w Magic Toolbar. Ciekawostką jest fakt, że pasek OLED pracuje pod kontrolą iOS w dość mocno okrojonej wersji.

Touch ID w MacBook Pro 2016

Tajemnicą pozostają informacje o portach jakie będą dostępnego w nowym MacBooku Pro oraz czy będzie świecące jabłuszko na tylej klapie którego bardzo mi brakuje w MacBook 12″. A tak poważnie to ciekaw jestem czy nowa generacja MacBook Pro będzie krokiem do przodu czy tylko próbą wyciągnięcia pieniędzy od użytkowników. Długo nie będziemy musieli czekać aby się o tym przekonać.