Apple zapowiada wielkie czyszczenie App Store. Pamiętacie jak przy premierze iOS 8 Apple twierdziło, że aplikacje które nie będą dostosowane do tego systemu to wylecą z App Store ? Nic takiego się nie stało, a nawet przybyło więcej takich aplikacji i gier. Miejmy nadzieję, że teraz będzie inaczej.

Prawdopodobnie w końcu doczekamy się wielkich porządków w App Store. Każdy z nas wie, że czasem znalezienie interesującego nas tytuły w sklepie z aplikacjami Apple to nie małe wyzwanie.  Zazwyczaj wygląda to tak, że szukając konkretnego tytuły na samym początku dostajemy „super” poradniki do gry lub listę kodów które rzekomo mają nam ułatwić rozgrywkę. Oczywiście wszystkie tego typu aplikacje to jedna wielka ściema. Tutaj można postawić pytanie – jakim cudem coś takiego przeszło przez weryfikacje ? Przecież pracownicy Apple czasem potrafią przyczepić się do byle pierdoły, tutaj za przykład można podać przeboje Jaromira.

W najbliższej przyszłości z App Store mają zniknąć aplikacje które deweloperzy porzucili czyli już ich nie rozwijają. Z jednej strony bardzo dobrze, bo po co mi produkt który nie jest zoptymalizowany pod najnowszy system którym obecnie jest iOS 10. Ciekaw jestem czy część twórców zreflektuje się i postanowi przygotować nowe wersje według wytycznych Apple. Każdy deweloper będzie miał 30 dni by przygotować odpowiednią aktualizację.

Czyszczenie App StoreAplikacje które tuż po instalacji będą wysypywały się do Springboard będą automatycznie wyrzucane ze sklepu Apple. Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń, do samego założenia. Ale znowu nasuwa się pytanie, jakim cudem to przeszło przez to sławne drobne sito ? Jasne może przy poprzedniej wersji systemu działało, ale ile jest takich przykładów gdzie aplikacja od początku nie działa.

Ostatnią zmianą jest ograniczenie ilości znaków do 50 dla tytuły dalej aplikacji.

Miejmy nadzieję, że wielkie czyszczenie App Store dojdzie do skutku, bo wcześniej Apple już podobnie się wypowiadało w tej kwestii. Z pewnością te zmiany wpłyną na prędkość wyszukiwania w sklepie, bo przecież będzie mniej rekordów do przeszukania. Chociaż pewnie niektórym zawartość portfela się zmniejszy. A Wy macie jakieś ciekawe doświadczenia odnośnie wyszukiwania aplikacji w App Store ? Podajcie tytuły które mają sporą „konkurencję”.