Avast Password Manager ma być darmową alternatywą dla 1Password. Oczywiście nie jest to aplikacja tej klasy co wspomniany 1Password, ale dla zwykłego użytkownika może być ciekawym rozwiązaniem.

Avast zna chyba prawie każdy, czy to w postaci antywirusa czy firewall. O sensowności instalowania tego typu aplikacji nie będę się tutaj rozwodził, niech każdy sam zdecyduje czy na prawdę potrzebuje takich rozwiązań. Tak naprawdę to wystarczy odpowiedzialnie zarządzać swoim komputerem (aktualizować system) i nie instalować co popadnie na nim.

Avast password manager może być idealnym rozwiązaniem dla osób które mają problem z generowaniem losowych haseł. Oczywiście Safari też to potrafi, ale osobiście nie korzystam z takiego rozwiązania. Po prostu bardziej odpowiada mi zarządzanie hasłami które oferuje 1Password. Wygląda na to, że aplikacja Avast oferuje podobne funkcje. Można synchronizować bazę pomiędzy komputerami, Android i iPhone.

Avast Password Manager na macOS

Avast Password Manager korzysta z szyfrowania AES-256 które w większości przypadków zapewnia spokojny sen. Ważna informacją jest fakt, że wszystkie hasła są przechowywane na urządzeniu. Jeśli zdecydujecie się na włączenie opcji Backup & Synchronization hasła będą wysyłane na serwer Avast w zaszyfrowanej formie.

Link do programu