Czy kiedykolwiek używaliście Game Center w iOS ? Pewnie tak, z ciekawości zobaczyć co to i zapomnieliście o tej usłudze. W iOS 10 beta 1 Apple postanowiło usunąć tą aplikację.

Bądźmy szczerzy nikt z nas raczej nie będzie tęsknić za tą aplikacją która tak naprawdę do niczego pożytecznego nie służyła. Gdy pierwszy raz uruchomiłem tą aplikację myślałem, że to coś na wzór osiągnieć z Xbox czy Playstation. W pewnej mierze tak było bo zdobywaliśmy punkty za przechodzenie kolejnych etapów w różnych grach. Był tam też ranking w którym mogliśmy rywalizować z naszymi znajomymi. Czasem zdarzało mi się, przeglądać w co grają moi znajomi by odkryć jakiś nowy tytuł który może mi się spodobać. Ale jak widać wszystko to nie miało większego sensu na urządzeniach mobilnych. O ile dobrze pamiętam, że Game Center służyło również w niektórych grach do przechowaniu zapisu postępu w grze. Jednak od kiedy deweloperzy mogą korzystać z iCloud, Game Center kolejny raz stało się bezużyteczne.

Game Center DevelopersChociaż już bywało tak, że w jednej becie brakowało pewnej funkcjonalności. A w następnej wersji beta nagle wracała. Dlatego dopóki iOS 10 nie pojawi się oficjalnie dla wszystkich, nie zabijajmy jeszcze Game Center. GameKit może oczywiście być kolejnym argumentem za tym, że Game Center faktycznie na stałe zniknie z iOS.

Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać i przekonać jak to będzie wyglądać w ostatecznej wersji iOS 10. A Wy kiedykolwiek korzystaliście z Game Center ?