Na stronie iMagazine Wojtek Pietrusiewicz w sobotę wrzucił wpis opisujący ciekawą informację zamieszczoną przez Onet. Według autora wpisu na stronie Onet biznes Apple nie może otworzyć iSpot w Indiach. Oczywiście jest to informacja jak najbardziej prawdziwa, ponieważ iSpot nie jest w żadnej sposób powiązany z Apple. No może poza tym, że sprzedają sprzęt od Apple.

Apple nie jest właścicielem iSpot

Na załączonym obrazku możecie zobaczyć, że to nie jest żart. Ktoś z Onet Biznes naprawdę myśli, że iSpot to sieć sklepów która należy do Apple. Zawsze wydawało mi się, jeśli chcemy o czymś napisać to wypada mieć chociaż minimalną wiedzę na dany temat. Nawet jeśli to jest tylko nasza własna opinia. Wojtek wspomina również, że autor wpisy nie raczył podać źródła z którego pochodzi ta informacja. To akurat mnie nie dziwi, bo gdyby nawet podał, że informacja pochodzi z Reuters to było by to kłamstwo. Muszę przyznać, że przez chwilę liczyłem na to, że ktoś w komentarzach poprawi ten błąd. Niestety to co można tam zobaczyć jest idealnym zobrazowaniem profilu polskiego internauty. Nie ważne czy komentowany wpis ma cokolwiek wspólnego z prawdą, liczy się tylko negatywna ocena sytuacji i marudzenie jak to nasz kraj jest zacofany.

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że do dzisiaj nikt nie poprawił tych bredni. Nie wiadomo kto jest autorem, więc nawet nie można zwrócić się do tej osoby z prośbą o wyjaśnienie skąd ma takie informacje. Być może faktycznie Apple ma w planach ekspansję na Indyjski, a Onet ma po prostu informacje z jakiś tajnych źródeł. A tak poważnie mówiąc to przykre jest to, że ludzie nawet nie weryfikują informacji które serwują im największe serwisy tylko po prostu konsumują każdą treść bez zastanowienia lub sprawdzenia autentyczności informacji. Obecnie liczy się ilość kosztem jakości.