Ming-Chi Kuo z KGI Securities twierdzi, że nowe MacBooki Pro czeka wielka zmiana na którą czeka wiele osób. Nowy MacBook będzie stylistycznym odpowiednikiem wersji 12″ co jest bardzo dobrą wiadomością.

W czwartym kwartale 2016 roku możemy się spodziewać odświeżenia MacBooka 13″ i 15″. Kuo twierdzi, że to będzie jedna z najważniejszych zmian w komputerach Apple od dłuższego czasu. Nowy MacBook Pro wzornictwem będzie przypominał swojego mniejszego 12″ brata który zadebiutował ponad rok temu, a odświeżoną wersję wprowadzono na początku maja tego roku. Nowe laptopy Apple będą cieńsze i lżejsze od swoich poprzedników,  znajdzie się w nim również klawiatura znana już z MacBooka 12″ lub Magic Keyboard która wyposażona jest w mechanizm motylkowy. Ciekawą informacją są wzmianki o dotykowym panelu OLED który miałby się znaleźć nad klawiaturą. Prawdopodobnie tam również zostanie umiejscowiony Touch ID.

Tim Cook z nowym Macbook 12" czyli nadchodzi nowy MacBook Pro Oczywiście w nowy MacBook Pro zostanie wyposażony w procesory Skylake która charakteryzują się mniejszym poborem prądu. Najmocniejsze modele będą miały na swoim pokładzie najnowsze karty AMD Polaris 400. Mam nadzieję, że USB-C zostanie zaktualizowane do wersji 1.2 które pozwala na przesyłanie prawie dwukrotnie większej ilości danych. Dobrze by było gdyby w nowym MacBooku Pro znalazły się przynajmniej dwa porty USB-C, bo jeśli tak się nie stanie to już widzę tą krytykę płynącą z każdej strony. Chociaż byłaby on zrozumiała, przecież taki komputer służy do ciężkiej pracy w różnych warunkach. Czasem zdarza się tak, że jakikolwiek adapter nie jest mile widziany. Ciekaw jestem czy Apple uda się coś poprawić w działaniu baterii, która i tak świetnie spisuje się w obecnych modelach. Miejmy nadzieję by czas pracy nie skróci się tylko przez to, że MacBook Pro będzie cieńszy.

Jesteśmy świadkami jak Apple powoli porządkuje sobie swoje portfolio komputerów przenośnych. MacBook 12″ będzie urządzeniem do podstawowej pracy, dla osób które dużo się przemieszczają i potrzebują lekkiego i małego sprzętu. MacBook Air to będzie najtańszy laptop w ofercie Apple po to by wejść w świat OS X i zapoznać się z marką. MacBook Pro będzie kierowany to osób które potrzebują iMaka w wersji mobile.