Finalna wersja iOS 9.3.2 jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Zmian jest nie wiele, ale dla niektórych mogą być istotne.

Przewidywano, że aktualizacja do iOS 9.3.2 pojawi się dopiero już, ale Apple postanowiło zrobi to troszkę szybciej. Tak jak to było w przypadku wersji deweloperskiej zmian wizualnych brak. Inżynierowie Apple skupili się na poprawieniu takich błędów:

  • problem z działaniem Bluetooth na iPhone SE
  • problem z wyszukiwaniem definicji w słowniku
  • problem z wpisywaniem adresów email przy użyciu japońskiej klawiatury Kana w Mail i Wiadomości
  • problem z głosem Alex w funkcji VoiceOver
  • problem który uniemożliwiał serwerom MDM instalowanie własnych aplikacji B2B

ios 9.3.2 dostępny publicznieJak sami widzicie dla większości z nas te zmiany są raczej mało istotne, oczywiście poza tą z naprawą Bluetooth na iPhone SE. Co ciekawe po dość krótkim czasie okazało się, że iOS 9.3.2 powoduje problemy na iPad Pro. Niektóre osoby które wykonywały aktualizację przez OTA otrzymywało komunikat o błędzie 56. Na tą chwilę niestety jeszcze nie wiadomo o czym on mówi. Przywrócenie przez DFU niestety nic nie daje. Trzeb czekać na kolejną aktualizację ze strony Apple która powinna naprawić ten błąd.

Odnoszę wrażenie, że w Apple ktoś powinien wylecieć za takie rzeczy. To już jest kolejna aktualizacja która robie z urządzenia bezużyteczną cegłę. Jak to jest możliwe, że wersja deweloperska nie miała takiego problemu, a wersja publiczna uwala sporą część urządzeń? Śmieszne jest to, że Apple wymaga od deweloperów by ich aplikacja która jest zgłaszana do App Store nie powodowała żadnych problemów. A system na którym ta aplikacja ma działać ubija iPada Pro tak, że nawet DFU nic nie pomoże. Ostatnim czasem hipokryzja Apple jest bardzo widoczna na wielu płaszczyznach. Może Tim Cook jest dobrym księgowym, że chyba powinien poważnie porozmawiać z Craig Federighi który odpowiada za oprogramowanie. Rozumiem jedną wpadkę raz na jakiś czas, ale to już jest 3 albo 4 w ostatnim roku.

ToomaCZ / Pixabay

Jeśli chcecie zrobić aktualizację do iOS 9.3.2 to najlepiej zrobić ją przez iTunes wtedy macie 99% szans, że raczej nic złego się nie stanie.

Pamiętajcie o wykonaniu kopii zapasowej zanim przystąpicie do aktualizacji