Jest to aktualizacja tego wpisu który był zamieszczony dość dawno temu. Obecnie możemy sprawdzić ilość cykli baterii w iPhone, iPad czy iPod o wiele łatwiej. Co ciekawe tym samym sposobem można sprawdzić kondycję baterii w Macbooku.

Po pierwsze musicie pobrać aplikację coconutBattery obecnie dostępna wersja to 3.3.2, niestety jest tylko dostępna na OS X. Użytkownicy Windowsa powinni sprawdzić aplikację iBackupBot, a następnie postępować zgodnie z instrukcją ze wcześniej wspomnianego wpisu.

Uruchamiamy coconutBattery i przechodzimy do zakładki iOS Device

coconutBattery ilosc cykli baterii iosLoadcycles to informacja która Was interesuje, jest to oczywiście liczba cykli ładowania baterii.  Maximum charge informuje o maksymalnym możliwym naładowaniu baterii w zależności od jej kondycji. Design capacity to informacje o początkowej pojemności baterii. W History możecie zapisywać stany swojej baterii, pozwoli to na kontrolowanie żywotności baterii oraz jak wasze ładowania wpływają na jej żywotność. Zakładka This Mac pozwoli Wam sprawdzić baterię w Macbooku.

Sprawdzenie ilości cykli ładowania w iOS

Istnieje możliwość sprawdzenia ilości cykli ładowania baterii w iPhone czy innym urządzeniu które pracuje pod kontrolą iOS. Co ciekawe możemy to zrobić bez wykorzystywania aplikacji, wystarczy przejrzeć logi które iOS automatycznie generuje i przesyła do Apple (o ile wyraziliście na to zgodzę przy pierwszej konfiguracji). Plusem tego rozwiązania jest to, że możecie to robić bezpośrednio na swoim urządzeniu.

  1. Wchodzimy w Ustawienia > Prywatność > Diagnostyka i użycie > Dane
  2. Szukacie wpisu który zaczyna się od awdd i wchodzicie w niego
  3. Teraz szukacie linijki która zaczyna się od powerBatteryMetrics
  4. Linijka cycleCountKey pokazuje ile cykli ma twoja bateria

ilosc-cykli-baterii-ios-animacja

To było bardzo proste, nie powinniście mieć problemu z odtworzeniem tej procedury. Prawdopodobnie istnieją jeszcze inne sposoby na sprawdzenie ilości cykli ładowania baterii, ale wydaje mi się, że te są najprostsze z możliwych. Oczywiście nie wspominam tutaj o dodatkach które możecie znaleźć w Cydii. Jakiś czas temu wyjaśniałem Wam dlaczego nie polecam wykonywać JB na iOS, więcej tutaj. Jeśli macie swoje sposoby na sprawdzenia kondycji baterii w iOS to dajcie znać w komentarzach.