Wczoraj Apple wypuściło pierwszą aktualizacje Safari Technology Preview. Jest to wersja Safari która ma sprawić by ta przeglądarka przestała być nazywana nowym IE. Jest to bardzo dobra decyzja ze strony Apple bo trzeba przyznać, że jest nad czym pracować.

 

Apple w końcu postanowiło zabrać, się za rozwijanie swojej przeglądarki. Niestety trzeba przyznać, że Safari odstaje znacząco od swoich dwóch głównych konkurentów czyli Chrome i Firefox. Obecnie królem na rynku jest oczywiście Chrome, tuż za nim plasuje się Firefox. Trzecie miejsce należy właśnie do Safari. Dobrym przykładem może być wsparcie filmów 360 które od jakiego czasu można oglądać na YouTube. Dwie pierwsze przeglądarki bezproblemu obsługują ten standard, natomiast Safari Technology Preview dalej na próżno szukać takiej możliwości. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie się to zmieni i w końcu będziemy mogli cieszyć się tą funkcją w domyślnej przeglądarce na OS X.

SafariTechnologyPreviewv2.png

Zmiany w Safari Technology Preview release 2

  • poprawki w obsłudze CSS
  • poprawki w obsłudze JavaScript
  • poprawki w Inspektorze
  • poprawiono renderowanie SVG
  • optymalizacja renderowania WebGL

To są jedne z istotniejszych zmian które zostału wprowadzone w tej wersji. Osobiscie bardzo się cieszę, że Apple nie zapomniało o Web Inspector który obecnie jest po prostu tragiczny. Safari Technology Preview jest skierowany zarówno dla deweloperów oraz do osób uczesniczących w beta preview. Jeśli zdecydujecie się na korzystanie z testowej wersji Safari zgłaszajcie każde błędy które znajdziecie. Dzięki temu oficjalne wydania kolejnych wersji Safari będą o wiele lepsze.