Popularność iOS sprawia, że coraz więcej osób chce zacząć stawiać pierwsze kroki w tworzeniu aplikacji i gier. Język Swift 2.0 ma jeszcze bardziej to ułatwiać.

Nie jestem ekspertem w temacie programowania na iOS bo dopiero zaczynam się zagłębiać w ten temat. Wydaje mi się, że są dwie najlepsze metody nauczenia się podstaw. Pierwsza to samodzielne zabawy z Xcode wiadomo na początku nic z tego nie wyjdzie, ale przynajmniej poznamy podstawy działania tego narzędzia. Druga metoda jest prawdodpobnie najpopularniejsza w obecnych czasach czyli tutoriale czy kursy. Nie ma co ukrywać, że w początkowej fazie poznawania nowego języka programowani tak to zazwyczaj wygląda. Klikamy i bezmyślnie przepisujemy to co zobaczymy na ekranie oczekując spektakularnych efektów naszej ciężkiej pracy. Niestety negatywnem takiej sytuacji jest właśnie owe przepisywanie, które może okazać się naszym wrogiem przy kolejnych projektach. Załóżmy, że zaczynacie swój pierwszy samodzielny projekt. Wszystko idzie bardzo dobrze, aż do momentu gdy popełnimy jakiś błąd w kodzie lub po prostu nie będziemy w stanie zrealizować założonego celu. Zaczyna się frustracja lub poirytowanie które może się skończyć porzuceniem projektu. Dlatego warto podczas przeglądania kursów czy poradniki starać się najpierw zrozumieć zasadę działania konkretnego rozwiązania, a dopiero później przepisywać je do aplikacji.

Przeglądałem sporo kursów dostępnych w internecie które są skierowane dla początkujących. Te z udemy czy tuts+ jak dla mnie są w większości tworzone tylko i wyłącznie z chęci zarobku na ilości subskrybentów, a nie przekazaniu wartościowej wiedzy. Nie twierdzę, że nie warto ich przejrzeć i spróbować swoich sił. Ale po prostu jakoś mi one nie przypadły do gustu. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić www.raywenderlich.com gdzie znajdziecie pełno różnego rodzaju poradników. Szczególnie polecam wam wykupić płatną subskrypcję, tam jest pełno skarbów które z pewnością docenicie.

Jeśli zależy Wam na polskich wersjach kursów to zdecydowanie warto wspomnieć o Educativo. Znajdziecie tam Kurs Swift 2.0 tworzenie aplikacji na iOS 9 który wyczerpuje większość podstawowych kwestii przy tworzeniu swojej pierwszej aplikacji. Cały kurs jest podzielony na 5 etapów do których dołączone są pliki źródło i dokumentacja oraz oczywiście materiał wideo w którym wszystkie kroki są dogłębnie tłumaczone, dzięki czemu nie powinno być problemu ze zrozumieniem przerabianych zagadnień. Ale musicie pamiętać o czym mówiłem wcześniej, czyli zrozumieć co jest nam przekazywane.

kurs swift 2.0 educativo

W kursie przedstawiane są przykłady tworzenia aplikacji i gier

Więcej na temat możecie przeczytać tutaj.

Dzięki uprzejmości Educativo mam dla Was rabat w wysokości 70zł. Wystarczy, że wejdziecie na ich stronę korzystając z tego linku.