Po tylu zapowiedziach w końcu doczekaliśmy się Netflix w Polsce. Oczywiście jest to powód do świętowania, ale trzeba pamiętać – to dopiero pierwsze kroki.

Prawdopodobnie na dzisiejszej swojej konferencji na targach CES, szefostwo Netflix ogłosi poszerzenie swojej oferty dla kolejnych krajów. Co jest bardzo złą wiadomością dla tradycyjnej telewizji, która od dłuższego czasu oferuje rozrywkę na poziomie mało rozwiniętego orangutana. Bo jak inaczej można nazwać powtarzanie w kółko tych samych nudnych już filmów, przeplatanie ich długimi reklamami i serwowanie głupich show.

Czym jest Netflix ?

Krótko mówiąc to po prostu serwis VOD który oferuje swoim klientom ogromną bibliotekę seriali oraz filmów. A co najlepsze seanse nie są przerywane żadnymi reklamami, bo przecież już zapłaciliśmy za usługę to dlaczego mamy jeszcze je oglądać w ramach „rozrywki”. W zależności jakie tytuły będziemy oglądać serwis będzie nam dyskretnie podpowiadał co może nam się spodobać. Ciekaw jestem co będzie mi proponował za kilka tygodni, bo często w moim przypadku po pewnym czasie dostaje kompletnie nie intresujące mnie pozycje.

Netflix w Polsce, ale trzeba jeszcze troszkę cierpliwości

Niestety jak to bywa z naszym pięknym krajem często jesteśmy spychani do drugiego lub trzeciego rzędu. Tutaj mamy właśnie taką sytuację ponieważ na tą chwilę ilość seriali i filmów jakie są oferowane w języku Polskim jest dość uboga. Wydaje mi się, że mieli sporo czasu by dodać do biblioteki więcej tytułów w naszym ojczystym języku lub chociaż z napisami. Pod tym linkiem możecie znaleźć pozycje które według Netflix są w dostępne w języku polskim, ale od razu zaznaczam – nie każdy tytuł posiada napisy czy lektora.

Lista seriali z polskimi napisami  w Netflix

Oczywiście musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać jakiś czas by lista dostępnych pozycji dla nas powiększyła się. Wydaje mi się, że każda nowo dodana pozycja będzie już dla nas zlokalizowana przynajmniej w formie napisów.

A jak cenowo to wygląda ?

Według mnie Netflix na nasze warunki jest atrakcyjny cenowo jeśli patrzymy w dłuższej perspektywie. Na tą chwilę wiadomo Ci którzy jeszcze sobie nie radzą z oglądaniem po angielsku, powinni sobie odpuścić wykupienie subskrypcji.

Cennik subskrypcji Netflix w polsce

Dla większości najlepszym planem subskrypcji będzie Standard który kosztuje €9.99, a będziecie mogli jednocześnie oglądać na 2 urządzeniach w jakości HD. Ultra HD to według Netflix’a 4K, czyli coś co istnieje tylko teoretycznie. Obojętnie który pakiet wybierzecie to pierwszy miesiąc dostajecie za darmo dla testów. Dlatego spróbujcie sobie plan Premium, a później wrócicie najwyżej do Standard.

Podsumowując warto sprawdzić czy pasuje Wam koncepcja oglądania jaką przedstawia Netflix, najwyżej zrezygnujecie po miesiącu. Dajcie znać czy znaleźliście więcej filmów z polskimi napisami lub lektorem.

Oczywiście jest też aplikacja na iOS

[appbox appstore 363590051]