Na dobry początek roku pojawiają się kolejne plotki odnośnie nowych iPhone’ów. Tym razem chińska strona MyDrive oferuje nam rewelacje o prawdopodbnej specyfikacji iPhone 7 Plus.

Powiększona bateria ?

Wspomniana strona twierdzi, że bateria w kolejnej generancji iPhone’a będzie miała pojemność 3.100 mAh. Jeśli te informacje potwierdzą się to obstawiam, że podoba sytuacja może powtórzyć się w przypadku mniejszego modelu. Oczywiście większa bateria to zawsze pozytywna informacja w przypadku każdego smartfona. MyDrive twierdzi, że wielkość iPhone 7 Plus się nie zwiększy, czyli możemy podejrzewać, że będzie on delikatnie grubszy od swojego poprzednika. Apple ma obsesje by co roku ich produkty były coraz cieńsze, więc tutaj mamy pierwsze rozbieżności. Oczywiście to tylko moje domysły, bo być może miniaturyzacji ulegną jakieś podzespoły wewnątrze telefonu. Uważam, że ciągła pogoń za cieńszymi urządzeniami nie jest dobrym kierunkiem który obrało sobie Apple. Gdyby zestawili delikatnie grubszy telefon w którym zmieści się jeszcze większa bateria i procesory które nie mają wielkiego apetuty na prąd to byłoby idealne połączenie. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Większa pamieć w iPhone 7 Plus

Cena iPhone'a 6s Plus w polskim Apple Online Store

Większa ma być również maksymalna dostępna pamięć w iPhone 7 Plus która ma wynosić aż 256GB. To z pewnością znacząco podwyższy cenę do magicznych 5000 zł. Za tą cenę można mieć MacBooka Air lub MacBooka Pro oczywiście bez Retiny. Uważam, że są to już absuradlne kwoty za telefon który wiadomo do czego ma służyć w większości przypadków. Z drugiej strony wprowadznie możliwości nagrywania w 4k może uzasadniać taki ruch ze strony Apple. Ciekaw jestem jak zachowają się potencjalni konsumencji tego modelu, o ile te plotki potwierdzą się.

Pamiętajcie to są tylko i wyłącznie plotki które nie mają żadnego rzetelnego potwierdznia na tą chwilę.