W sieci krążą plotki o tym, że Apple prawdopodobnie pracuje nad aplikacją które pozwoliła by w łatwy sposób przenieść się z iOS do Androida. Jednak tą plotkę szybko zdementowała osoba ściśle związana z Apple.

Na stronie The Telegraph można przeczytać, że podobno telekomy wywierają nacisk na Apple by te stworzyło aplikację na iOS którą umożliwiła by w łatwy sposób przeniesienie najważniejszych rzeczy z iPhone’a do Androida. Obecnie przeniesienie kontaktów czy zdjęć z iOS do Androida zazwyczaj wiąże się z koniecznością eksportowania danych na komputer, a następie skopiowania ich do telefonu z Androidem. W przypadku kontaktów można to zrobić w miarę łatwy sposób poprzez synchronizację ich z kontem Google na iPhone, a następnie zalogować się do tego samego konta na telefonie z Androidem. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku przeniesienia zrobionych zdjęć lub nagranych filmów. Tutaj raczej sobie nie poradzimy bez pomocy komputera.

Jak się jednak okazuje Apple nie ma w planach tworzenia takiej aplikacji. Mashable twierdzi, że otrzymało taką wiadomość od Trudy Muller w której możemy dowiedzieć się, że

Ta plotka jest nieprawdziwa

Trudy dodał, że

Obecnie jesteśmy skupieni na rozwijaniu aplikacja która pomoże przejść użytkownikom z Androida na iOS.

W sklepie Google Play znajduje się aplikacja Move to iOS dzięki której można przesiąść się z Androida na iOS. Dość szybko okazało się, że użytkownikom systemu operacyjnego Google nie spodobała się tak pozycja i „uprzejmie” wystawiali jej negatywne oceny. No cóż zrobić, jaki system tacy użytkownicy.  Metaforyczność tamtejszych wypowiedzi jest na poziomie rozwijającego się robaczka, dlatego nie ma sensu nawet ich przytaczać tutaj.

W mojej opinii to dobrze, że Apple nie chce ustąpić i nie zamierza tworzyć aplikacji która pozwala w łatwy sposób uciec z iOS. Zrozumiałe jest to, że nie każdemu może odpowiadać ekosystem Apple. Ale ekipa z Cupertino dobrze rozumuje, że nie można od tak łatwo pozwolić swoim klientom zmienić platformę.