Od czasu gdy iOS 9.1 został oficjalnie udostępniony upłynęło już sporo czasu. Przez ten okres nie pojawiła się żadna beta dla deweloperów, aż do dzisiaj. Apple postanowiło, że to właśnie dzisiaj udostępni iOS 9.2 Beta 1 w której na pierwszy rzut oka wiele zmian nie ma.

 

Jeśli czytacie ten wpis by sprawdzić czy Siri w naszym ojczystym języku jest już dostępna to muszę Was rozczarować. Nie, nie ma Siri. Są za to dość istotne zmiany które mogą przysporzyć Apple kolejnych kłopotów. Jeśli nie wiecie o czym mowa to przeczytajcie ten wpis. W skrócie mogę powiedzieć, że po prostu ktoś wpadł na pomysł jak łatwo można zarobić w miarę dużą kasę. Chodzi o funkcję WiFi Assist która ma za zadanie wykrycie kiepskiej jakości połączenia z WiFi i przełączenia transmisji na 3G/LTE. Co oczywiście może wiązać się z większym rachunkiem.

Wracając do wątku o iOS 9.2 Beta 1 to chodzi mi o ten zapis w release notes

WiFi Gate

Jeśli ta funkcja będzie automatycznie włączona w publicznej wersji iOS 9.2 to jestem pewien, że znajdą się kolejni chętni na łatwą kasę. Oczywiście wysyłanie informacji diagnostycznych to nie są setki megabajtów, ale przecież dobrze wiecie jak to się załatwia za wielką wodą.

Najważniejszą nowością wydaje się być wprowadzenie

SFSafariViewController now supports 3rd party Action Extensions. Any Action Extension that works in Safari will also work in SFSafariViewController.

Czyli te rozszerzenia które działają w samym Safari będą również działać wewnątrz aplikacji. Tutaj macie ładnie zobrazowane o co chodzi w samym kontrolerze.

Na iOS 9.1 mój iPhone 6s czasem potrafił złapać zwieszkę przy podstawowych aplikacjach systemowych tak jak Photos czy Aparat. Przy iOS 9.2 Beta 1 wydaje się, że coś takiego nie ma miejsca. Jak narazie więcej nowości nie widzę, jeśli znajdę coś nowego zaktualizuję wpis ;)