Świetna wiadomość z tych z Was którzy jeszcze nie używają żadnego menadzera haseł. Jeden z nich staje się wersją freemium. Oznacza to, że za niektóre funckje będziecie musieli zapłacić. 

Według mnie istnieją dwa manadżery haseł które są godne uwagi. Pierwszy z nich to oczywiście 1Password który jest po prostu fenomenalny i polecam go każdemu. Obecnie wersja na iOS z tego co pamiętam równiez jest dystrubuowana w wersji freemium.  Drugą aplikacją jest na wstępnie wspomniany LastPass. 

Od dzisiaj możecie go pobrać zupełnie za darmo na każde wspierane przez developera urządzenie, a są nimi :

  • iOS
  • OS X 
  • Android 
  • Windows Phone 
  • Windows 

Niestyte jak to bywa z wersjami freemium mają one swoje ograniczenia i nie jest inaczej w tym przypadku. Otóż jesli zdecydujemy się na używanie darmowej wersji LastPass nie będziemy mieli możliwości synchronizacji danych pomiędzy pozostałymi urządzeniami.  Tylko tyle i aż tyle, to już zalezy od Waszego podejścia. 

Wersja LastPremium oferuje synchronizację pomiędzy wszystkimi posiadanymi urządzeniami za jedyna $12 roczniem, co nie jest wygórowaną kwotą. Chociaż z drugiej storny za 1Password zapłacisz raz i możesz używać obecnie rozwijanej wersji dożywotnio. 

Wybór należy do was ;) 

Link do wersji na iOS https://appsto.re/pl/hvtwt.i