Długo wyczekiwany następca iPhoto i Aperture jest już dostępny w OS X 10.10.3 public beta. Jest to pierwsza publiczna beta Photos którą może pobrać każdy kto tylko zapisze się jako beta tester tutaj. Powiem krótko, jest dobrze.

 

Na pierwszy rzut oka widać, że Photos to kopia tego z czym mamy do czynienia na iOS. Ekrany aplikacji Photos wyglądają dokładnie tak samo, co oczywiście dla większości nie powinno być wadą a zaletą. Edycja zdjęć jest bajecznie prosta, co możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Usunięcie logo Apple i wszystkich napisów na tylnej obudowie iPhone zajęło mi dosłownie 10 sekund. Zaznaczam, że nie jestem grafikiem ani innego rodzaju magikiem który może taką czynność zrobić w Photoshopie, Pixelmatorze czy Afinity Desing lub innym programie graficznym. A co najważniejsze to narzędzie będzie wbudowane i dostępne w systemie za darmo, co jest kolejną zaletą dla osób które mają podstawowe potrzeby przy edycji zdjęć.

Photos 10.10.3 retusz zdjęciaPhotos OS X 10.10.3 zdjęcie przed edycją

 

 

 

 

 

 

 

Pozostałe ekrany aplikacji Photos wyglądają tak

Photos 10.10.3 zdjęcia Photos OS X 10.10.3 udostępnianie Photos albumy Photos 10.10.3 edycja zdjęcia Photos OS X 10.10.3 filtry

 

 

 

 

 

 

Pamiętajcie o tym by przed instalacją wersji beta OS X 10.10.3 zrobić backup. Natomiast Photos jest udostępnione w wersji beta więc może się zdarzyć tak, że aplikacja po prostu się wysypie. W takim wypadku byłoby dobrze zainstalować odpowiedni certyfikat od Apple który umożliwi zapisanie logu i wysłanie go do Apple. 

Apple Beta Program

Kliknij w grafikę aby zapisać się do Apple Beta Program

Poza tym w OS X 10.10.3 public beta dodano:

  • Panel z nowymi Emoji ikonami który jest dostępny z górnego paska lub przez kombinację klawiszy ⌃⌘Spacja OS X 10.10.3 nowe emoji ikony
  • Podwójną weryfikacji dla konto Google
  • Dostęp do zdjęć i nagrań z iCloud Library
  • Możliwość tworzenia albumów zdjęć do druku, niestety Polski nie ma na liście
  • Poprawni w stabilność, bezpieczeństwie i kompatybilność których dokładniej nie opisano