Konferencja Spring Forward zakończyła się godzinę temu, a w internecie emocje jeszcze nie opadły. Na stronach społecznościowych można przeczytać opinie podniecenia i oczywiście te które negatywnie odnoszą się do tego co zaprezentował Tim Cook i jego ekipa.

Muszę przyznać, że od pierwszego dnia gdy zaprezentowano Apple Watch nie byłem jakoś specjalnie do niego przekonany. Po dzisiejszej konferencji niewiele się zmieniło w tej kwestii. Dalej uważam, że nie jest to jeszcze sprzęt który jest na mojej liście must-have. Ciągle zastanawiam się jak będzie wyglądał w rzeczywistości i jak będzie prezentował się na nadgarstku. Być może po tym jak będę miał możliwość po obcowania z nim chwilę, to zmienię zdanie ale raczej nie planuję go w swoim dobytku. Przejdź jednak do tego co Was prawdopodobnie może najbardziej interesować, czyli cena i najważniejsze informacji o zegarku.

Modele Apple Watch

Apple Watch
Apple Watch przód srebrny Apple Watch  38mm od $549 do $1049

Apple Watch 42mm od $599 do $1099

 

Apple Watch Sport
Apple Watch Sport zielony Apple Watch Sport 38 mm $349

Apple Watch Sport 42 mm $399

 

Apple Watch Edition
Apple Watch Edition wersja ekskluzywna Apple Watch Edition 38 mm od $10.000

Apple Watch Edition 42 mm od $10.000

Tim Cook powiedział, że od listopada 2014 kiedy udostępnili SDK WatchKit deweloperzy stworzyli już ponad 1000 aplikacji, które będą się uruchamiać bezpośrednio na zegarku. Według mnie większość tych aplikacji bez Siri wspierającego język ojczysty właściciela smart zegarka nie będzie miała kompletnie żadnego sensu. Większość czynności wykonuje się przy pomocy wcześniej zdefiniowanych czynności lub właśnie przy pomocy Siri.

Ciekawym rozwiązaniem jest oczywiście możliwość płacenia Apple Watch, chociaż w sklepie może wyglądać to troszkę śmiesznie. Ale z biegiem czasu przyzwyczaimy się do takich widoków, osób machających zegarkiem przy terminalu.

Bateria Apple Watch

Tutaj za wiele się nie zmieniło w tej kwestii, bateria w zegarku powinna wystarczyć na cały dzień roboczy który według Apple wynosi 18h. W mojej opinii to jest największa wada tego urządzenia. Nie wydaje się wam to totalnie dziwne, a może nawet głupie jak ktoś kto może sobie pozwolić na zegarek za $10k będzie musiał go codziennie podpinać pod ładowarkę. Przynajmniej ładowanie Apple Watch będzie miłe i przyjemne, bo ładowarka została stworzona na wzór MagSafe.

Dostępność

Pre-order można będzie składać już 10 kwietnia 2015, natomiast 24 kwietnia 2015 Apple Watch będzie trafiał do klientów i Apple Store. Przed dzisiejszą konferencją spekulowano w jakich krajach będzie dostępny zegarek od Apple. W Europie załapały się Niemcy, Francja i Wielka Brytania, reszta krajów na liście to Australia, Kanada, Chiny, Hong Kong, Japonia i oczywiście Stany Zjednoczone.

Apple Watch dostępność w jakich krajach