Ming Chi-Kuo który jest analitykiem Apple twierdzi, że iPhone 6s będzie posiadał ulepszony sensor Touch ID który ma jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z Apple Pay.

W notatce do inwestorów Chi-Kuo informuje, że Apple planuje udoskonalić działanie Touch ID, dzięki czemu korzystanie z Apple Pay będzie i wiele szybsze i bezpieczniejsze. Inżynierowie z Cupertino twierdzą, że istnieje możliwość przeniesienia całej elektroniki odpowiedzialnej za działanie sensora, tuż pod wyświetlacz. Samo Touch ID pozostanie w tym samym miejscu czyli w przycisku HOME. Nowy moduł będzie wymagał bardziej zaawansowanego lasera do skanowania odcisku palca.

Sam nie wiem jak mam to rozumieć, czyżby Apple Pay nie było na tyle bezpiecznie w przypadku 5s i 6 i 6 Plus na tą chwilę ? Pewnie chodzi o zupełnie coś innego, pamiętać filmiki na YouTube z przykładami jak oszukać sensor Touch ID. Wydaje mi się, że to dobrze obrany kierunek. Chociaż kombinowanie z przenoszeniem elektroniki pod ekran nie jest najlepszym pomysłem. W moim odczuciu lepiej by było gdyby skupili się na poprawieniu pojemności baterii lub po prostu delikatnie zwiększyli grubość iPhone 6s, niestety na to nie ma co liczyć.  iPhone 6s z ulepszonym Touch ID może z pewnością być dobrą wiadomością dla osób które będą miały możliwość korzystania z Apple Pay, w Europie rzekomo coś się dzieje w tym temacie. Ciekawe kiedy ta super nowoczesna technologia trafi do pewnego kraju nad Wisłą.

Usprawnienie działania TouchID

Dla tych co lubią cyferki

W 2015 roku ilość wyprodukowanych i wysłanych do Apple Touch ID może wzrosnąć aż o 77%, przekłada się to na około 250 milionów sztuk.