Apple się zmienia albo to kolejne plotki które nie będą miały żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Źródła 9to5Mac, a bardziej szczegółowo to źródła Marka Gurman’a, że w tym toku Apple wypuści iOS 8.3 jako publiczną betę.

 

ploteczki o ios 8.3 beta jako publiczna wersjaMark twierdzi, że

In an effort to eliminate bugs from upcoming iOS versions ahead of their general releases, Apple plans to launch the first-ever public beta program for the iOS operating system, according to multiple people briefed on the plans. Following the successful launch of the OS X Public Beta program with OS X Yosemite last year, Apple intends to release the upcoming iOS 8.3 as a public beta via the company’s existing AppleSeed program in mid-March, according to the sources. This release will match the third iOS 8.3 beta for developers, which is planned for release the same week. Apple then expects to debut iOS 9 at its June Worldwide Developer Conference, with a public beta release during the summer, and final release in the fall…

Będzie tak jak w przypadku OS X Yosemite w poprzednim roku, trzeba będzie się zapisać do specjalnego programu który pozwoli na testowanie najnowszej wersji iOS. Według źródeł Marka pierwsza wersja iOS jaka trafi do osób które zapiszą się do publicznej bety, będzie to to iOS 8.3 beta 3. A to wszystko ma się rozpocząć od połowy marca.

Sam nie wiem już co mam o tym myśleć, w ostatnim czasie tyle głupich plotek krąży po sieci. Z jednej strony może wydawać się, to dość oczywisty ruch ze strony Apple skoro spora część użytkowników narzeka na iOS 8. Do marca zostało już niewiele czasu, zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości.

żródło: Mark Gurman,9to5mac