MacHeist wystartowało z bundle który ma dość interesujące nazewnictwo. The MacHeist Anarchy Bundle zbiera w sobie dziewięć aplikacji które jakiś powodów nie zostały dopuszczone do Mac AppStore

Jak możemy przeczytać na ich stroni

When Apple created the Mac App Store, the idea was that a central repository to find and publish apps would benefit both the Mac users and developers. Several years since then, it’s become clear that it benefits neither. Not only are demos a thing of the past for any app looking to publish on the Mac App Store, but updates that are sometimes critical are delayed by a broken and inconsistent review process. Those two issues are bad, but combined with the fact that independently developed apps have to follow a much stricter set of rules than Apple’s own apps, it’s clear that the only party benefiting from this is Apple.

W szybkim skrócie chodzi o to, że Apple niedopuszcza możliwości udostępniania wersji demo w swoim sklepie. Wydaje mi się, że to nie jest aż tak poważnym problemem, przecież developer może udostępnić taką wersję na swojej stronie.
Drugi argument jest już bardziej rzeczowy i pewnie każdy z Was mógł doświadczyć takiej sytuacji. W MAS tak samo jak w AppStore na iOS istnieje coś takiego jak proces weryfikacji aplikacji.Oczywiście jest to robione ze względów bezpieczeństwa użytkowników OS X, a w rzeczywistości wygląda to troszkę inaczej. Jak dla mnie proces weryfikacji powinien być maksymalnie uproszczony dla developerów którzy są już znani w świecie MAS lub zupełnie pominięcie takiego procesu. Przecież uczciwy twórca aplikacji który już jakiś dłuższy czas tworzy i publikuje swoje dzieła nie będzie sam sobie zarobków zabierał. No ale nie o tym miałem pisać :) Jeszcze kiedyś postaram się wypowiedzieć w tym temacie.

The MacHeist Anarchy Bundle możemy nabyć za jedyne $14.99

W skład paczki wchodzi:

uBar  $20
Speedy $20 TotalFinder $18 Parallels Access $20
CodeKit $32 Cocktail $19

Powyżej 5000 sprzedanych paczek

Little Snitch $35

Nie określono jeszcze po jakiej ilości

Zakupu można dokonać przez najbliższe 6 dni