Nie od dzisiaj wiadomo, że Google lubi wiedzieć o nas praktycznie wszystko. A my często po prostu oddajemy im te informacje kompletnie bez naszej wiedzy, szczególnie osoby posiadające Androida mogą się zdziwić. Warto jednak raz na jakiś czas skontrolować co firma z Mountain View zebrała na nasz temat.

Na szczęście Google jest tak „dobre” i daje nam dostęp do tego co o nas wiedzą. Wszystkie te informacje możemy sprawdzić pod 5 adresami. Niektóre z nich wydają się dość oczywiste, a o niektórych kompletnie nie miałem pojęcia. A wy ?

Kim jestem dla Google / Co o mnie wie Google ?

Zacznijmy od tego jak jesteśmy widziani jako odbiorcy reklam. Co ciekawe w moim przypadku za wiele to o mnie nie wiedzą. Raczej bym chciał żeby tak pozostało.
http://www.google.pl/settings/ads/

Google ustawienia reklam

 

Historia wyszukiwań

Kolejną informacją jest historia tego co wpisywaliśmy w google.pl. Akurat w tym przypadku raczej nie ma powodów do obaw, no chyba, że szukaliście czegoś co może nie spodobać się waszym bliskim :)
http://www.google.pl/history/

 

Google Historia Wyszukiwania

Historia odwiedzanych miejsc

Masz smartfone z Androidem i włączoną lokalizację ? W tym pod tym adresem zobaczysz wszystkie miejsca które zostały zarejestrowane przez twój telefon.
https://maps.google.pl/locationhistory

 

Historia lokalizacji z Google

Aplikacje z dostępem do konta

Wiele aplikacji i stron www daje możliwość zalogowania się przy pomocy konta Google. Tutaj możecie sprawdzić wszystkie zezwolenia których udzieliliście. Ewentualnie pozbyć się tych które już nie są wam potrzebne.
https://security.google.com/settings/security/permissions

 

Aplikacje w Google

Miesięczne raporty o koncie

Jeśli z jakiś powodów potrzebujecie otrzymywać comiesięczny raport o stanie bezpieczeństwa i prywatności waszego konta, to jest miejsce w którym możecie go włączyć.
https://www.google.com/settings/dashboard

 

Raport bezpieczeństwa Google