Dzisiaj wieczorem zobaczymy nowego iPhone,  pewnie zostanie udostępniona również dla developerów GM iOS 8. Jest to dobra okazja aby zrobić porządki na swoim iUrządzeniu. Poniżej znajdziecie kilka porad jak przygotować się na nowy system Apple.

1. Kompatybilność

Niestety w tym roku odpada kolejny iPhone który traci wsparcie dla najnowszego systemu. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ iPhone 4 to już wiekowy sprzęt i mógłby mieć problemy z płynnością działania iOS 8.

 

Lista urządzeń na których będzie można zainstalować iOS 8 to :

 

– iPhone 4S

– iPhone 5

– iPhone 5C

– iPhone 5S

– iPod Touch 5 generacji

– iPad 2

– iPad 3

– iPad 4

– iPad Air

– iPad mini

– iPad mini Retina

Oczywiście iPhone 6 również pojawi się na tej liście

 

2.  Usuń niepotrzebne aplikacje

Nie jest to coś co trzeba zrobić bezwzględnie, ale warto przemyśleć z których aplikacji nie korzystamy i usunąć je z systemu. Mniej popularne aplikację mogą powodować problemy w działaniu iOS 8 bo po prostu nie będą jeszcze dostosowane do najnowszego systemu. Możesz również dzięki temu zaoszczędzić troszkę miejsca na swoim urządzeniu.

3. Aktualizacje

Jeśli nie masz włączonych automatycznych aktualizacji to sprawdź czy w AppStore są dostępne.  Przecież fajnie jest mieć najnowszą wersję twojej ulubionej appki :)

4. Backup

Skoro jesteś użytkownikiem iOS to z pewnością wiesz o tym, że robienie systematycznych backupów to podstawa sukcesu. Generalnie nic nie powinno się wydarzyć podczas aktualizacji, ale warto się zabezpieczyć przez możliwą utratą danych. Możesz wykonać backup przez iCloud lub iTunes ( w tym wypadku polecałbym skorzystanie z iTunes). Apple w tym roku wprowadza dość poważne zmiany w iCloud i Strumieniu Zdjęć dlatego lepiej zrobić kopię na dysku komputera.

 

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to śmiało piszcie w komentarzach