W oczekiwaniu na publiczną betę lub oficjalne wydanie OS X Yosemite, mam dla was taki malutki smaczek odnośnie upodobnienia wyglądu do najnowszego systemu Apple. Dokładniej mówiąc chodzi o dock i ikony które w nim się znajdują. Istnieje dość prosty sposób aby zmienić ich wygląd i posiadać choć cząstkę OS X 10.10.

 

Co nam będzie potrzebne ?

– Paczka ikon która znajduje się pod tym adresem, jeśli będziecie chcieli zmienić wygląd katalogów to trzeba też pobrać tą paczkę. Autorem tych grafik jest JohanChalibert i jemu powinniście dziękować.

– Aplikację cDock

FastIcns

 

UWAGA !! Pamiętajcie aby zrobić kopie zapasowe plików które będą podmienianie. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć lub po prostu coś może pójść źle. Róbcie kopie zapasowe !!

 

Zacznijmy od przygotowania wszystkich ikon z których będziemy korzystać. Rozpakowujemy ikony z pierwszej paczki, są to pliki PNG które będziemy musieli skonwertować przy użyciu FastIcns. Jest to dość prosta procedura która polega na uruchomieniu programu i przeciągani plików PNG na widoczne pole aplikacji które wygląda tak jak na poniższym obrazku.

Aplikacja do zmiany PNG na ICNS

Aplikacja do zmiany PNG na ICNS

Podczas zapisu wybieramy format ICNS

Podczas zapisu wybieramy format ICNS

Z tak przygotowanymi ikonami możemy przejść do kolejnego etapu czyli podmiany ikon. Aby to zrobić wybieramy program w którym chcemy zmienić ikonę i klikamy lewym przyciskiem myszki na niej i wybieramy INFORMACJE. Pojawi się okno w którym w lewym górnym rogu widać ikonę aplikacji. Teraz po prostu wystarczy przeciągnąć na nią nową którą przed chwilą skonwertowaliście.

Podajemy hasło naszego konta i gotowe

Podajemy hasło naszego konta i gotowe

I to by było na tyle jeśli chodzi o podmianę ikon programów z docka. Jeśli chodzi o podmianę ikony FINDER to musimy to zrobić w troszkę inny sposób. Przechodzimy do /System/Library/CoreServices i odszukujemy FINDER.app, następnie klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy pokaż zawartość. Teraz wystarczy tylko podmienić ikonę i gotowe.

 

W folderze System > Library > CoreServices > Dock .app, następnie prawy przycisk i wybieramy Pokaż zawartość i przechodzimy do  Contents > Resources. Kopiujemy nowe ikony i koniec.