W tym wpisie chciałbym podzielić się z wami moimi ostatnimi doświadczeniami z firma i aplikacją moBilet. Ci z was którym ta nazwa nic nie mówi, spieszę poinformować, że jest to aplikacja która umożliwia nam płacenie za parkowanie i komunikację miejską w wybranych miastach. Jest to bardzo wygodne i proste rozwiązanie, oczywiście jeśli wszystko działa. Do czasu gdy korzystałem z iPhone 4s nie było żadnego problemu, aplikacja działała sprawnie i można było z niej korzystać bez żadnych przeszkód. Niestety w przypadku iPhone 5s tak kolorowo już nie jest, bo jak może być dobrze skoro firma od dłuższego czasu nie aktualizuje swojej aplikacji.

 

 

 

 

mobilet_appstore_info

Ostatnia aktualizacja tej aplikacji miała miejsce 29 marca 2012, czyli niedługo będą to prawie dwa lata. Wydaje mi się, że w przypadku firmy która opiera swoją działalność na aplikacji mobilnej jest to po prostu czystą głupotą. Jak inaczej można nazwać taką ignorancję ze strony moBilet, gdzie aplikacja nie jest dostosowana od ponad roku na iPhone z 4″ wyświetlaczem ? Do tego mogę jeszcze dodać problemy z kupowaniem biletów parkingowych na iPhone 5s, po prostu aplikacja wywala mnie do Springboard. Być może to dotyczy tylko mojej osoby. Nie zmienia to faktu, że Poznańska firma nie popisała się.

 

Postanowiłem do nich napisać aby dowiedzieć się co może powodować problemy z działaniem aplikacji na moim iPhone.

Otrzymałem taką świetną poradę :)

mobilet_ios

Szanowny Panie. Czy próbował Pan przeinstalować aplikację moBILET? W razie dalszych pytań lub trudności, jesteśmy do dyspozycji.

Niestety, dalej to samo. Tym razem zapytałem kiedy można się spodziewać aktualizacji do iOS 7 i iPhone 5s.

Szanowny Panie. Planujemy wprowadzenie aktualizacji na ten iOS. Nie znamy dokładnego terminu kiedy to nastąpi. Jak tylko tak się stanie, poinformujemy o tym. W razie dalszych pytań lub trudności, jesteśmy do dyspozycji.

No cóż nie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Wygląda na to, że albo nikt wcześniej ich nie informował o podobnych problemach albo po prostu spławiają tak każdego. Szkoda, bo naprawdę wygodnie korzystało mi się. Teraz będę musiał biegać z drobnymi szukać najbliższego parkomatu.