Sporo część osób które korzystają z iOS 7 skarży się na problemy z Bluetooth. Problem dotyczy praktycznie każdego rodzaju urządzeń jakie chcemy parować z naszych iPhone czy też innym iUrządzeniem posiadającym najnowszy system od Apple. Niestety w obecnym stanie rzeczy nie wiadomo co powoduje te błędy, pozostaje nam tylko czekać aż Panowie z Cupertino naprawią to w kolejnych wersjach iOS 7. Natomiast jeśli u was wystąpi lub występuje jakikolwiek problem z BT to pamiętajcie o kilku podstawowych zasadach może któraś z nich pomoże w rozwiązaniu waszego problemu.

 

 

 

 

 

  1. Wyłącz a następnie włącz Bluetooth w iOS
  2. Pamiętaj o sprawdzeniu czy twoje wersja iOS jest najnowszą jaka jest dostępna
  3. Zresetuj ustawienia sieć i Bluetooth Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Ustawienia sieciowe

Jeśli sprawdziłeś wszystkie powyższe metody można jeszcze sprawdzić czy urządzenie z którym chcemy sparować iOS ma odpowiednia naładowaną baterię, nie znajduje się za daleko od naszego iPhone/iPad/iPod.

Ostatecznością może być kompletne wyzerowanie naszego urządzenia i konfiguracja od nowa, jeśli okaże się, że BT będzie działać prawidłowo to wina leży po naszej stronie. Może się zdarzyć jeśli dawno nie stawialiśmy systemu na nowo coś tam mogło się zawieruszyć i powodować problemy. Natomiast jeśli nic to nie da to oczywiście trzeba przywrócić ostatnia kopię zapasową z iTunes lub iCloud.

Jeśli znacie jeszcze jakiej inne sposoby jak sobie poradzić z problematycznym Bluetooth dajcie znać !