Mail.app to chyba jedna z najczęściej wykorzystywanych aplikacji w iOS oraz OS X. W dzisiejszych czasach wiadomości e-mail to zupełna codzienność, dzięki której nasza komunikacja jest bardzo wygodna i szybka. Na pewno sporo osób wykorzystuje swoje iUrządzenia w pracy, co często powoduje potrzebę umieszczenia sygnatury lub jak mówią inni podpisu pod wiadomością. W tym wpisie pokażę wam jak stworzyć i dodać swoją personalną sygnaturę w OS X oraz iOS.

 

Zacznijmy od OS X

Pierwszą czynnością jaką musimy wykonać to stworzenie swojej unikalnej sygnatury w jakimkolwiek edytorze tekstu lub po prostu przy wykorzystaniu HTML. W moim przypadku wygląda to następująco

osx-mail-sygnatura

Jest to w miarę proste formatowanie, ale spełnia swoją funkcję. Tak utworzoną sygnaturę zapisujemy musimy jeszcze skonfigurować odpowiednio do naszych potrzeb.

 

Przejdźmy do iOS

Tutaj mamy dwie możliwości konfiguracji naszego podpisu w aplikacji Mail.app na iOS.

Pierwsza metoda opiera się na po prostu skopiowaniu sygnatury z OS X do iOS. Najłatwiej zrobić poprzez wysłanie maila z podpisem na urządzenie z iOS. Gdy już to zrobimy przechodzimy do Ustawień>Poczta, kontakty i inne i szukamy Podpis. ios-podpis-ustawieniaPrawy obrazek pokazuje gdzie mniej więcej się to menu znajduje.

 

Teraz musimy zmienić opcję Wspólny na Osobne co pozwoli nam na ustawienia do każdej skrzynki osobnego podpisu. Następnie kopiujemy naszą sygnaturę z wiadomości e-mail którą wcześniej wysłaliśmy sami do siebie ;) i wklejamy ją do odpowiedniej skrzynki. Wygląda to mniej więcej tak jak widać na lewym obrazku.

ios-podpis-wklejony

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druga metoda opiera się o wykorzystanie aplikacji Signatures, dzięki której stworzymy naprawdę ciekawe wzory podpisów/sygnatur. Nie będę się rozpisywał o samej aplikacji ponieważ jej użycie jest tak proste, że nie powinno być z tym żadnych problemów. Aplikacja posiada również gotowe szablony które można wykorzystać. Polecam wam sprawdzić tą aplikację bo oferuje naprawdę sporo za nie zbyt wysoką cenę. Gdy już mamy gotowy podpis robimy dokładnie to samo co w poprzedniej metodzie, czyli kopiujemy do ustawień podpisu.

 

[appbox appstore 521609555]