Od ponad roku borykałem się z problemem braku dźwięku powiadomień z aplikacji Facebook na iOS. Dotyczyło to każdego rodzaju aktywności w tej aplikacji, poza wiadomościami. Oczywiście spenetrowałem chyba wszystkie możliwe fora internetowe na który występował podobny problem do mojego. Okazało się, że problem dotykał sporej liczby użytkowników niezależnie od urządzenia oraz wersji iOS. Podawano różne metody radzenia sobie z problemem, jednym z nich była niezwykle głupia rada jaka przewija się przez większość wątków. Wydaje mi się, że zazwyczaj takich porad udzielają osoby które jeszcze mają nawyki z Androida, gdzie każdy problem rozwiązuje się robieniem WIPE. Krótko mówiąc radzono by wyczyścić urządzenie, nie przywracać kopii z iCloud a następnie zainstalować świeżą aplikację Facebook. Oczywiście nie rozwiązywało to w żaden sposób problemu.

Następna porada polegała na usunięciu aplikacji Facebook i ponowne jej zainstalowanie. Prawdę mówiąc w tej metodzie pokładałem największe nadzieje, ale niestety również ta metoda zawiodła. Ostatecznie można było skłaniać się ku opinii, że winowajcą może być sam iOS, chociaż to również było mylące skoro inne aplikacje świetnie sobie radziły z powiadomieniami.

Aż tu nagle po roku obojętności i radzenia sobie z brakiem powiadomień dźwiękowych z Facebook’a okazało się, że aplikacja była winna i zostało to już naprawione. Tak naprawdę nie wiem od kiedy jest dostępna taka możliwość, ale ja zauważyłem tą opcję w ostatniej dostępnej wersji czyli 6.7.1 jest możliwość i pewnie tak jest, że ta opcja pojawiła się wcześniej. Dlatego nie bijcie mnie za to :D

 

Dźwięk powiadomień z Facebook’a na iOS, jak włączyć ? 

Jest to bardzo prosta czynność która sprowadza się do uruchomienia aplikacji Facebook, a następnie zmienić jedną opcję w powiadomieniach aplikacji.

 

  • Uruchamiamy aplikację Facebook, następnie przechodzimy do ustawień konta
  • Odnajdujemy zakładkę odpowiedzialną za powiadomienia i wchodzimy w nią
  • Na samej górze powinniśmy zobaczyć zakładkę „Dźwięk powiadomień push” wchodzimy wybierając Edytuj
  • Mamy do wyboru dwie opcje, prawdopodobnie u Ciebie będzie zaznaczona ta druga informująca tylko o bezpieczeństwie. Aby otrzymywać dźwiękowe powiadomienia należy wybrać tą pierwszą
  • Gotowe teraz można cieszyć się powiadomieniami dźwiękowymi :)

ios-facebook-dzwiek-1ios-facebook-dzwiek-2ios-facebook-dzwiek-3ios-facebook-dzwiek-4

Niby prosta i oczywista rzecz, a jednak nie zawsze się na to wpadnie i sprawdzi. Dlatego jeśli macie jakiekolwiek problemy z dźwiękami powiadomień z Facebook’a to radziłbym wam sprawdzić tą opcję jako pierwszą.