Wczorajsza konferencja Apple pokazała światu i branży IT, że powiedzenie 'Apple się kończy” jest kompletnie nie na miejscu. Gdyby tak zachowywała się każda firma która się kończy, to sytuacja Nokii powinna wyglądać nieco inaczej. Apple kolejny raz udowadnia, że ma dużo do powiedzenia w kwestii konkurencyjności i innowacyjności, panowie z Cupertino robią to co potrafią najlepiej dają nam narzędzia to tworzenia nowych fajnych rzeczy. Tim Cook i jego kompani tryskali wczoraj humorem co można było zaobserwować kilak razy, gdy wspominali o pomysłach swojej konkurentów. Potrafili również żartować między sobą podczas prezentacji nowej odsłony aplikacji Pages, która wchodzi w skład pakietu iWork. Jeśli już wspomniałem o tym edytorze tekstu to warto wspomnieć, że pakiety iWork oraz iWork 2013 będą darmowe dla nowych urządzeń na iOS oraz OS X. Osoby które jakiś czas temu zakupiły wcześniej wspomniane pakiety również będą mogły zaktualizować je do najnowszych wersji.

OS X Mavericks 10.9 

W przypadku tego systemu operacyjnego raczej wszystko było już wiadome i praktycznie nie spodziewaliśmy się żadnych niespodzianek. A tu Apple zrobiło tam niespodziankę i to można powiedzieć, że wielką bo OS X Mavericks jest dostępny dla każdego kto ma nie starszego Mac’a niż z 2007 roku. Coś takiego mogło zrobić tylko Apple i to jeszcze w tak świetnym stylu jak zrobił to Tim Cook i jego ekipa. Konkurencja powinna się od nich uczyć. Jeśli wasz Mac spełnia wymagania odnośnie działania na nim OS X Mavericks szybko zaktualizujcie swój system.

 

iPad Air

Tutaj prawdopodobnie większość z nas była bardzo zaskoczona tym co pokazano, a raczej jak się nazwano. Spodziewaliśmy się iPad 5, a dostaliśmy iPad Air. Oczywiście takie posunięcie jest jak najbardziej zrozumiałe ponieważ nazewnictwo kolejnych generacji mogłoby sprawiać delikatne problemy. Jednak nie nazwa jest tutaj istotna, a to co nowy iPad prezentuje na zewnątrz i jakim hardware może się pochwalić. A jest czym się chwalić.

Waga – wersja WiFi 468g natomiast LTE 478g, co czyni go 28% lżejszym od iPad 4

Rozmiar – 20% chudszy od poprzednika

SoC – procesor 64bit A7 oraz pomocniczy M7

Bateria – na poziomie 10h

Łączność – dwie anteny WiFi, co ma znacząco poprawić jakoś odbieranego sygnału (5Ghz i 2,4Ghz )

Więcej o nim będę mógł wam opowiedzieć, już niedługo ponieważ ma trafić do sklepów już 1 Listopada.

iPad Mini Retina

Tutaj sytuacja wygląda tak, że dodano wyświetlacz Retina i uaktualniono hardware. Mini z retina będą dostępne w listopadzie, ale nie sprecyzowano jeszcze dokładnie kiedy.

Mac Pro

Ta temat tego super-komputera trzeba napisać osobny wpis bo to jest naprawdę niesamowity sprzęt. Nawet sama strona opisująca jest piękna w swej prostocie http://www.apple.com/pl/mac-pro/

Ceny

Wszystkie niezbędne informacje o cenach znajdziecie oczywiście na stronie Apple

Na tą chwilę to tyle, wkrótce postaram się nieco bardziej rozwinąć te tematy. Niestety cierpię ostatnio na chroniczny brak czasu.