Starsze grono czytelników z pewnością pamięta Transport Tycoon, grę która w czasach młodości i nie tylko zabierała wiele godzin z życia.  Z dostępnością jej pochodnych nie ma problemu jeśli chodzi o OS X, gorzej wyglądała sytuacja z urządzeniami pracującymi pod kontrolą iOS.  Ponoć jest jakaś wersja dla iUrządzeń które mają zrobiony jailbreak, ale tego nie jestem pewien. Ale to już nie jest istotne bo od pewnego czasu w AppStore mamy grę która bardzo przypomina Transport Tycoon.

 

Kilka słów o Transport General HD 

 

Navigation-Info Kft to deweloper odpowiedzialny na ten tytuł, w ich dotychczasowym dorobku nie doszukałem się żadnej ciekawej gry. Teraz może się to zmienić,  ponieważ z tego co zdążyłem się zorientować Tarnsport General to wierna kopia Transport Tycoon. Oczywiście wizualnie wygląda troszkę inaczej, ale sama mechanika i idea gry jest dokładnie taka sama. Musimy przewieźć towar lub pasażerów z miejsca A do B i zarobić najwięcej jak się na tym da. Wydaje mi się, że jest to obowiązkowy tytuł dla każdego kto kiedykolwiek zarwał noc z powodu Transport Tycoon.

Obecnie w AppStore obowiązuje promocja na ten tytuł i możecie go pobrać zupełnie za darmo, normalna cena to 4,49€. Jest to tym bardziej dobra wiadomość bo w grze nie ma mikropłatności które często potrafi zepsuć rozrywkę.

Nie ma na co czekać tylko pobierajcie i dajcie znać jak wam się podoba

Transport General HD w AppStore

 

IMG_0169