Plotka o tanim iPhone pojawiła się prawie w tym samym momencie co ta o 5s i jego specyfikacji. Po wczorajszej konferencji wiemy, że nie będzie to jednak tani iPhone tylko kolorowy z wnętrznościami piątki w plastikowej obudowie. Nie jest jeszcze znana cena tego modelu w Polsce, ale prawdopodobnie będzie oscylować w granicach 2300 zł. Co uważam za zbyt wygórowaną jeśli 5c ma konkurować z produktami Samsunga, który zalewa swoimi produktami każdą niszę na rynku. Przez co może chwalić się tak wielką sprzedażą i dominacją na rynku. Apple prawdopodobnie chce zawalczyć tym modelem o grono młodszych użytkowników, którzy z czasem przejdą na wyższy model iPhone. Zobaczymy czy w ogóle im się to uda, czy nie stanie się wręcz odwrotnie. Czas pokaże.

 

Dostępne kolory iPhone 5c 

 

iphone_5c_kolory

 

Powyższy obrazek prezentuje z jakich kolorów będzie można wybierać w iPhone 5c. W tej kwestii dziwi mnie, że nie ma koloru czarnego.

 

Specyfikacja techniczna 

Jest to praktycznie iPhone 5 tylko w innej obudowie, ale by formalności stało się zadość to :

  • Procesor : A6
  • RAM: 1 GB
  • Pojemność: 16GB lub 32 GB
  • Wyświetlacz: 4″ Retina o rozdzielczości 1136×640 326DPI
  • Aparat: 8Mpix z możliwością nagrywania w 720p
  • Bateria: Rozmowa po 3G do 10h, czas czuwania do 250h

To tyle z mojej strony więcej informacji znajdziecie na stronie Apple

Więcej klipów na oficjalnym kanale Apple na Youtube

iPhone 5c jest tworzony ze specjalnego rodzaju plastiku który nie będzie się ponoć rysował. Z takimi zapewnieniami to ja jednak poczekam, przecież tak samo miało być w przypadku iPhone 5. A jaka jest rzeczywistość chyba wszyscy wiemy.

iphone-5c-kolorowo

Ja na jakiś  czas powstrzymam się od wydawania jakichkolwiek ocen, ponieważ nie miałem telefonu w ręku i nie wiem jaki jest. Jeśli będę miał możliwość obcowania z nim, to na pewno przedstawię wam swoją opinie w tym temacie.

iphone-5c-spingboard

A wy jakie macie odczucia o iPhone 5c ?