Na dzień dzisiejszy developerzy mają dostęp do szóstej BETA wersji iOS 7. Przypuszcza się że jeszcze dwie przed nami i we wrześniu iOS 7 zostanie wypuszczony dla wszystkich. Prawdopodobnie będzie to się zbiegało z prezentacji nowego iPhone. Warto zastanowić się nad tym jak dobrze przygotować sobie i swoje dane do przesiadki na najnowszy system Apple.
Kopie bezpieczeństwa

Pierwsza rzeczą jaką powinniśmy zrobić przed aktualizacja do iOS 7 to backup naszego urządzenia. Robimy to przez iTunes, najlepiej podłączając iPhone czy iPad kabelkiem do komputera. Przy okazji warto też zsynchronizować każde urządzenie z biblioteką iTunes na naszym komputerze. Ostatecznie możemy wykonać kopię bezpieczeństwa przez iCloud, o ile nasze urządzenie samo tego nie robi podczas ładowania.

iPhone jak z pudełka

Często polecaną metodą jest instalowanie systemu na czysto. Czyli kompletne czyszczenie naszego iUrządzenia i instalacja wszystkiego na nowo bez przywracania z kopii zapasowej. Wiele osób twierdzi że ta metoda daje wymierne efekty gdy przechodzimy o numerek wyżej iOS. Decyzja pozostaje w waszych rękach co zrobicie. Na pewno nie zaszkodzi odświeżyć zawartość swojego iUrządzenia.

Zapisz swoje ustawienia

Jeśli zdecydowałaś/eś się na instalację iOS „na czysto” to jest kolejny krok który dobrze wykonać, aby ułatwić sobie życie podczas pierwszej konfiguracji. Chodzi po prostu o zapisanie na kartce wszystkich niezbędnych ustawień twojego iUrządzenia, lub zrobienie zrzutu ekranu wciskając jednocześnie „home button” i „sleep button” a następnie skopiowanie go na komputer.

iphone_ios_jak_zrobic_screenshoot

 

Oczywiście możemy po prostu zaktualizować nasze iUrządzenie do najnowszej wersji iOS 7 bez wykonywania powyższych czynności.  Chociaż wydaje mi się, że fajnie będzie ustawić wszystko od nowa na nowym systemie, a pewnie dla wiele z was i na nowym telefonie czy tablecie :)