• Każdy świadomy użytkownik iOS pamięta aby często robić backup swoich urządzeń. Możemy to robić za pośrednictwem iCloud lub bezpośrednio na nasz dysk. według mnie najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z obydwóch możliwości. Zapewni nam to 100% pewność i bezpieczeństwo naszych iUrządzeń po ostatnich „atakach” na infrastrukturę Apple.

 

Dyski SSD w tej chwili zyskują wielka popularność dzięki swojej szybkości która przekłada się na prędkość działania naszego systemu. Niestety mają dwie znaczące wady, a jest to cena oraz pojemność. Za w miarę dobrej jakości SSD o pojemności 128GB trzeba zapłacić około 400 zł, nie mówiąc już o większych pojemnościach. Jak wiemy przy częstych backupach szybko możemy zapełnić taki dysk trzymając kilka wersji kopii zapasowych. Rozwiązaniem może być dla nas w takiej sytuacji przeniesienie naszego archiwum na dysk zewnętrzny, co pozwoli odzyskać sporo miejsca na SSD nawet do kilkunasty gigabajtów.

Zrzut ekranu 2013-07-31 o 11.41.02

 

Pamiętaj! Aby dysk zewnętrzu na którym będziesz trzymać backupy był zawsze podłączony do komputera w chwili wykonywania synchronizacji czy kopii zapasowej w iTunes.

 

Przenosimy folder iTunes Backup na inny dysk 

 

 

  • Uruchamiamy Finder, następnie przechodzimy do IDŹ>IDŹ DO KATALOGU… lub używamy skrótu ⌘+⇧+G 
  • Wpisujemy ~/Library/Application Support/MobileSync/
  • Kopiujemy folder backup na dysk zewnętrzny lub inne miejsce w tym ma się znajdować
  • Teraz musimy utworzyć powiązanie symboliczne pomiędzy stara lokalizacja a nową. Robimy to posługując się tą komendą w Terminalu
ls -s /Volumes/dysk zewnętrzny/folder backupu/ ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup

Dla bezpieczeństwa można wyłączyć automatyczną synchronizację iTunes>Preferencje…>Urządzenia>Wyłącz automatyczną synchronizację iPod,iPad i iPhone

Aby wrócić do poprzedniego stanu, po prostu usuwamy powiązanie symboliczne z folderu MobileSync

 

 

źrodło: osxdialy