Baterie w obecnych smartfonach to niestety najsłabsze ogniwo w całym urządzeniu. Powtarzali to już chyba wszyscy i miliony razy, a efekt tego jest taki że mamy te same baterie co kilka lat temu ;) Apple na swojej stronie prezentuje nam takie oto porównanie pracy na baterii w trzech ostatnich modelach iPhone.

Od lewej iPhone 5 > iPhone 4s > iPhone 4

porownanie_modeli_baterie

 

Niestety ale rzeczywistość jest zupełnie inna. Jak pewnie dobrze wiecie przy intensywnym użytkowaniu telefon potrafi się rozładować przed obiadem. Niestety nic nie zapowiada jakiś wielkich zmian, które mogłyby wydłużyć czas pracy naszego iUrządzenia. W jednym z poprzednich wpisów opisywałem kilka sposobów jak efektywnie zadbać o swoją baterię.

W iOS o stanie naszej baterii informuje nasz w prawym górnym roku ikonka baterii oraz procentowy wyznacznik. A co jeśli chcielibyśmy się dowiedzieć ile faktycznie czasu nasz telefon działał na jednym ładowaniu. Więc jak długo trzyma bateria w iPhone ?

 

Sprawdź czas od ostatniego ładowania

 

  • Otwieramy „Ustawienia„, a następnie przechodzimy do „Ogólne
  • Następnie wybieramy „Użycie” i przewijamy do dołu ekranu, aż zobaczymy coś takiego

czas_od_ladowania

 

Dzięki tej opcji możemy zobaczyć ile nasz telefon trzyma podczas naszego użytkowania oraz w stanie spoczynku. Dane zostaną wymazane po kolejnym naładowaniu iPhone do 100%.

W tym samym miejscu możemy sprawdzić ile danych z sieci komórkowej pobierał i wysyłał nasz telefon.

dane_sieci_3g

Możemy również sprawdzić łączny czas połączeń w obecnym miesiącu lub ogólny czas połączeń głosowych.

czas_polaczen

Powyższe informacje znajdziecie w tym miejscu

uzycie_sieci_kom