Osoby które pierwszy raz mają styczność z iOS powinny być bardzo miło zaskoczone funkcją którą poniżej opiszę. A jest to synchronizacja po WiFi która pozwala na przeniesienie aplikacji, zdjęć, muzyki, kontaktów, filmów, książek wprost z naszego komputera do iUrządzenia którym dysponujemy. Możemy zapomnieć o wszystkich kabelkach które były zawsze niezbędne do wykonywania tych czynności lub nie było to wspierane „z fabryki”.  Jedyne wymagania jakie muszą zostać spełnione to posiadanie na urządzeniu iOS 5 lub wyższy, iTunes 10.5 lub wyższy, natomiast iUrządzenia jakie są wspierane to iPhone 3GS/4/4S/5, iPad każdej generacji, iPad Mini oraz iPod Touch 3 i 4 generacji. Funkcja ta działa zarówno na Mac OS X jak i Windows.

 

Konfiguracja synchroniacji WiFi w iTunes i iOS

 

W tej chwili jednorazowo wykorzystamy kabelek do podłaczenia naszego iUrządzenia do komputera w celu konfiguracji synchronizacji po WiFi. Po wykonaniu wszystkich czynności oczywiście nie będzie nam już potrzebny do tego.

 

Czynności do wykonania w iTunes

 

  • Podłącz iUrządzenie do komputera
  • Włącz iTunes i wybierz po prawej stronie iPhone, iPad albo iPod
  • Przechodzimy do zakładki Podsumowanie
  • Przewijamy w dół szukając Opcje, a następnie klikamy Synchronizuj z tym iPhone (iPod,iPad) przez WiFi

Zrzut ekranu 2013-02-19 o 22.06.33

Czynności które musimy wykonać w iOS

 

  • Wchodzimy w Ustawienia
  • Wybieramy Ogólne
  • Następnie Synchr. z iTunes (Wi-Fi)
  • Klikamy na Synchronizuj teraz

 IMG_2035

 Po wykonaniu powyższych czynności możemy się cieszyć do dobrodziejstw synchronizacji po sieci WiFi. Oczywiście aby ta funkcja działała po prawnie komputer oraz iUrządzenie muszą być połączone do tej samej sieci WiFi. Oba urządzenia muszą również być podłączone ładowarki. Jeśli powyższe punkty zostały spełnione możemy cieszyć się automatyczna aktualizacja przy użyciu WiFi.

 

W celu sprawdzenia czy wszystko aby na pewno działa odlączmy urządzenie od komputera, a następnie kliknijmy w przycisk synchronizuj w iTunes lub w iOS. W tym momencie powinniśmy zobaczyć że iOS jest synchronizowany z iTunes.