Tak jak obiecałem, dzisiaj przedstawiam wam pierwszą odsłonę wartych uwagi modyfikacji które można w Cydii. Nie jest to jakiś ranking czy klasyfikowanie, po prostu spis to z czym warto się zapoznać. Nie wiem jaka będzie częstotliwość takich wpisów, jest to uzależnione od mojego wolnego czasu. Nie ma co zbędnie rozpisywać się, zaczynajmy !

 

 

 

 

Redire (darmowe) – tweak przywraca funkcjonalność z iOS 4 dotycząca uruchamiania aparatu z lockscreen. W aktualnej wersji iOS 6 musimy przytrzymać ikonę i przeciągnąć w górę by uruchomić aparat. Natomiast po instalacji Redire wystarczy że klikniemy w ikonkę i aparat się uruchomi.

Unfold (darmowe) – modyfikacja która zmienia animację odblokowywania telefonu. Przepraszam za jakość ale niestety nic mam nic innego jak iPad do nagrywania.

Reveal ($1.99) – pozwala przeczytać całą wiadomość bez odblokowywania telefonu.

NoCameraGrabber (darmowe) – usuwa przycisk/suwak na lockscreenie którym uruchamia się aparat. Przydatne gdy korzystamy z modyfikowanych ekranów blokownia.

Dater ($1) – tweak który dodaje do wykonanych zdjęć datę, tzw. „date stamp”. Pamiętacie to pewnie ze starych aparatów analogowych :)

SmallBanners (darmowe) – malutka wtyczka która powoduje, że banner powiadomień jest mniejszy o połowę co czyni go bardziej kompaktowym. Zabiera mniej mniejsca na górnej części ekranu.

PaperLock  ($2.99) – Jak dla mnie świetna modyfikacja, która kompletnie zmienia animację ekranu odblokowywania. Przypomina to troszkę tą z Google Maps. Zobaczcie sami…jeszcze raz sorry za jakość :)

AppCent (darmowa) – podczas pobierania aplikacji z AppStore widzimy ile procent już zostało pobrane

IMG_2082

Torch (darmowa) – Dodaje możliwość uruchomienia latarki z poziomy lockscreen’a

Check (darmowa) – Pozwala masowo usuwać maila z domyślnej aplikacji Mail.app w iOS

Clockify ($1) – Dzięki tej modyfikacji będziecie mogli zmienić wygląd systemowego zegarka