OS X to bardzo uporządkowany system który potrafi dbać o porządek w swoich szeregach. Niestety wszystko co stworzył człowiek nie jest idealne, a co za tym idzie ma swoje wady. W tym wypadku obrazuje nam się to w postaci z duplikowanych programów w menu „otwórz w programie”

zduplikowane_programy_osx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Możemy poradzić sobie z tym problemem na dwa sposoby, które nie powinny być problematyczne dla nikogo. Nie pozostaje nic innego jak zabrać się za robotę :)

 

1. Przy pomocy Terminala

Uruchamiamy terminal przy pomocy Spotlight (CMD+SPACJA) lub po przez /Aplikacje/Narzędzia/ i wybieramy Terminal

W terminalu wpisujemy poniższą komendę

/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain user;killall Finder;echo "Open With has been rebuilt, Finder will relaunch"

Po czym wpisujemy

killall Finder

Gdy wykonany powyższe polecenia, efekt powinien wyglądać mniej więcej tak

naprawione_zduplikowane_programy_osx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Przy pomocy aplikacji ONYX

Przy uruchomieniu aplikacji zostaniemy zapytanie czy zgadzamy się na sprawdzenie statusu S.M.A.R.T. oraz dysku startowego, zgadzamy się na obie czynności. Program przed wykonaniem tej drugiej zamknie wszystkie otwarte okna i programy dlatego wcześniej zapisz wszystkie istotne dane. Teraz wybieramy zakładkę Maintenance a następinie zaznaczamy LaunchServices

onyx_zduplikowane_wpisy_osx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie klikamy na przycisk Execute i gotowe :)