Space Agency to pierwsza gra którą chcę wam zaprezentować w nowym cyklu – Aplikacja Dnia (aplikacja liczy się do gry jak i programu)

Te grę odkryłem dopiero wczoraj więc nie zagłębiem się w nią w 100%, dlatego jeśli będę pisać głupoty to proszę poprawcie mnie w komentarzach.

[singlepic id=47 w=320 h=240 float=none]

Mówi wam coś tytuł Kerbal Space Program ? Pewnie niektóre osoby wiedzą o czym mówię. Dla tych którzy nie wiedzą o chodzi, śpieszę z szybkim wyjaśnieniem co to za tytuł. Krótko mówiąc jest to gierka w której mamy za zadanie zbudowanie rakiety lub statku kosmicznego którym uda nam się wznieść aż do komosu, po czym penetrować jego czeluści. Oczywiście jest to wielki i bardzo uproszoczony skrót, ale daje wam obraz tego o czy mowa. Jeśli mi się uda uzyskać od developerów ta grę, to też będę chciał wam ją przybliżyć. Poniższy filmik powinien wam więcej wyjaśnić.

 

Space Agency to odpowiednik KSP dla iOS. Mamy takie samo zadanie, czyli zbudować pojazd kosmiczny dzięki któremu będziemy mogli wzbić się w komos i poznawać jego zawartość. Brzmi bardzo łatwo i przyjemnie. No tak, ale nie tak do końca  Żeby osiągnąć zamierzony sukces musimy, najpierw zbudować nasz wehikuł  co nie jest tak proste. Ponieważ mamy wiele możliwości rozbudowania co utrudnia nam wybór odpowiednich komponentów do naszej misji kosmicznej. Następna faza to start i wznoszenie się ku kosmosowi. Jest to chyba najłatwiejsza faza gry. Gdy już znajdziemy się w przestrzeni kosmicznej musimy obrać odpowiedni kierunek, do którego będziemy sie kierować.  Co już nie jest tak łatwa czynnością, bo musimy postępować dość delikatnie przy sterowaniu promem kosmicznym. Nie zmienia to faktu że gra bardzo wciąga i z pewnością zapewni wam godziny grania :) W chwili obecnej gra udostępnia nam 16 zadań do wykonania, myślę że w przyszłości twórcy dorzuca więcej lub pozwolą graczom tworzyć własne.

[singlepic id=44 w=320 h=240 float=none]

Myślę że na tym zakończę moje wypociny na temat tej gry. Więcej musicie sami się dowiedzieć, poprzez kupno gry za 0,89 co nie powinno być problemem. Tym bardziej że jest to wersja uniwersalna, czyli będziemy mogli grać na iPhone oraz iPad.

Swoje oceny na temat gierki proszę zostawiajcie w komentarzac :) A tymczasem życzę wam miłego grania.

[nggallery id=7]

 

   [qrcode]http://qrfree.kaywa.com/?s=8&d=https%3A%2F%2Fitunes.apple.com%2Fus%2Fapp%2Fspace-agency%2Fid542397575%3Fmt%3D8[/qrcode]